הדפסה
כרגע הארכיון מכיל 194 מקרים (עמוד 14 מתוך 20):

"וייטס אונלי" (מקומות ללבנים בלבד) - בצה"ל של המילניום השלישי?    (21/7/2004)
כאשר שמענו את הסיפור הבא - לא האמנו.
 
האמת, אנחנו עד עכשיו לא מאמינים...ועוד בחיל האויר? 
 
אולי מישהו מקוראינו יאיר את עינינו, יגיד שטעינו, ובגדול, שמישהו יגיד לנו כבר שזה לא באמת קרה ! בבקשה ! מישהו ! הלו ?!
 
טוב... כנראה אין ברירה אלא לספר את הסיפור הזה כמו שהוא. מי יודע ? אולי זה נושא נוסף שראוי לבדיקה ע"י נקח"ל לשנת 2004 ? (לחץ כאן לדוח 2003)
הצבא המקצועי בעולם ? לא בטיפול רפואי, כנראה ...    (13/7/2004)
החובבנות הרפואית בצה"ל חוצה גבולות - של המחוזות והפיקודים, בכל אופן.
 
בעבר כבר דיווחנו, ושוב חזרנו ודיווחנו, על טיפול רפואי ש ... איך לומר ... מותיר מקום לשיפור - בדרום ובצפון. לא עבר זמן רב עד שהתגלגל לידינו סיפור אחר, שארע לא פחות מאשר בספינת הדגל של הרפואה הכללית בצה"ל: מרפאת קצין העיר שבקיריה, בעיירה קטנה ושמה תל-אביב.
 
אלפים רבים של חיילים מגיעים לטיפול במרפאה המרכזית הזו. רופאים מיומנים, בסדיר ובמילואים, משרתים בה, אבל ... כל זה לא עמד לרב"ט ע' כאשר הגיע, רותח מחום, לקבלת טיפול.
אתמול - סניגור, היום - תובע, מחר - שופט ?   (7/7/2004)
אדם מבוהל דופק בחוזקה על דלת זכוכית של משרד חצי-מואר - ונכנס בלי לחכות לתשובה. עורך-דין מופתע מרים את מבטו מהררי הניירת שמסתירים כמעט את כל שולחנו. "רודפים אחריי..." - מתנשף הלקוח המוזר. "מי ?" - "הם..." - "מי זה הם ? "...
 
ומכאן - כל סרט הוליוודי טיפוסי ייקח את העלילה לכיוון הנוח לו. מה שיישאר קבוע, בדרך-כלל, בדרמה הכל-כך מוכרת לכולנו - הוא הדמות של עורך-הדין, שיגן על מרשו מפני כל הרוע שמנסה לפגוע בו - יהיה זה איש מאפיה אפל, פקיד ממשלה מושחת או סוכנות ביון תאבת-בצע.
 
כן, הסרטים לימדו אותנו שעורכי-הדין - גם אם לא תמיד הם משתתפים במרדפים עמוסי-יריות - לא פוחדים מכלום. האמת היא, שיש לכך אפילו אסמכתא חוקית: בכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין בישראל (שהם כללים מיוחדים, ה"מצפים" מעורכי-דין לרמת התנהגות אחרת מזו של בני-אדם "רגילים") נמצא פרק ייחודי - הכולל הוראה אחת בלבד, תחת הכותרת: "הוראת יסוד". הנה לשונה המדויקת: "עורך דין ייצג את לקוחו בנאמנות, במסירות, ללא מורא, תוך שמירה על הגינות, על כבוד המקצוע ועל יחס כבוד לבית המשפט".
תלונות חיילים: מצא הבדלים - נציב קבילות החיילים - קצינת פניות הציבור !    (28/6/2004)
 דוברת צה"ל: "יצויין כי בצה"ל קיימים מספר גופים המטפלים בפניות של חיילים, בהם קצינת פניות הציבור....ונציב קבילות חיילים, שהנו גוף עצמאי שאינו כפוף לרמטכ"ל ובעל סמכויות עצמאיות המעוגנות בחוק".
 
נציב קבילות חיילים עוזי לבצור בדוח מס' 31 בשנת 2002 על היותו "גוף עצמאי": "מוסד הנציבות הוא מעין 'גוף מבקר' בלתי תלוי על פי חוק...נדרשתי למחות בפני הרמטכ"ל על קיצוצים מכאיבים שנעשו בנציבות בהמלצת אגף התכנון {בצה"ל}...יש טעם לפגם ומנהל לא תקין כשפוגעים בו...".
 
קצינת פניות הציבור בצה"ל - כך נכתב באתר צה"ל - עורכת "משוב של הפונים", ואולם: לפנייתנו מספר רב של פעמים קצינת פניות הציבור סא"ל דפנה הראל הכפופה לראש אכ"א - בבקשת פרטים על אופן טיפולה בפונים ופירסום נתוני המשוב בדבר שביעות הרצון לציבור - לא זכינו לשום מענה, בכל פניותנו.
 
ואנו שואלים: מי מבקר את המבקרים, אשר שניהם גם יחד קשורים בטבורם לצה"ל, ומי ייתן משוב לפונים ? - מורה נבוכים לשיפוטכם...
סיפורו של עוד יום שיגרתי בחר"פ 543 בבאר שבע !   (26/6/2004)
ביום 23.6.04, חום גופו של החייל ה' עלה ל...38.2 מעלות והוא הרגיש לא בטוב. על כן, החליט לפנות בשעה 13:42 לחר"פ 543 בבאר שבע ושם נקבע כי עליו לתת בדיקת דם. הגעתו לדלפק החובשים,  גרמה לוויכוח סוער בין החובשים מי יקח מה' דם לבדיקה כי כל אחד מהחובשים ...טען ש"אין לו כוח" וביקשו מה' שילך...ויחזור יותר מאוחר...(ראה מקרה דומה)
 
עוד החובשים מתווכחים מי יטפל בו, הרגיש ה' רע ממש והחליט להתפנות בכוחות עצמו למיון בבית חולים סורוקה. שם במיון איבחנו אצלו...דלקת ריאות.
מי מפריע לחוקרי מצ"ח במילוי תפקידם ?...אכ"א פרט בצה"ל...!   (22/6/2004)
הבירוקרטיה בצה"ל הגזימה הפעם באופן "פראי" עד שעלולה היא להסתבך עם חוקרי מצ"ח. כך עולה ממספר פניות של חוקרי מצ"ח אל "הקשב". וכל זה למה? לחלק מחוקרי מצ"ח אשר עבודתם מחייבת לבוש אזרחי לרוב, לא הונפק "אישור לבישת ביגוד אזרחי"– טופס 327 .
 
ללא האישור, חוקרי מצ"ח, רכזי מודיעין ולוכדי עריקים נאלצים לשלם מכיסם בהיותם לבושים ביגוד אזרחי בתחבורה ציבורית וגם נמנעת מהם תוספת כלכלה. והסיבה? אין תקנים וממתינים לאישור הועדה באכ"א פרט. וממתינים...וממתינים...וממתינים....
שוב בפעם המי יודע כמה – בחר"פ...(והפעם בבאר שבע) אין חדש !   (19/6/2004)
רופא בחר"פ באר שבע סירב לבדוק טענת חייל שהוא חולה מוכר מזה 5 שנים במחלת פרקים כאשר פנה עקב כאבים עזים וטען כי לא יכול ללכת : "מה יש לבדוק אותך ? אין לך שום בעייה ותחזור ליחידה...".
 
בקשת החייל לחוות דעת נוספת לה הוא זכאי בפקודות : "יתן לך רופא היחידה. צא החוצה, יש עוד חולים שמחכים".
דובר צה"ל ל"הקשב" : הימנעו מהיוזמה לחקור מות החיילים בעזה ורפיח....   (13/6/2004)
דובר צה"ל על בקשת "הקשב" להביא מידע לציבור בדבר הנוהלים וההוראות המסדירים הסעת חיילים וחומרי נפץ בעקבות אסונות שכ' זיתון בעזה וציר פילדלפי ברפיח בהם מצאו מותם 11 חיילים : "מטעמים הקשורים בביטחון המדינה, אין באפשרותנו למסור המידע המבוקש". האם נוהלים שבאבטחת חיי חיילים הם... "סודות מדינה"? אין בידי צה"ל שום צו חסיון כדרישת החוק. הטענה חסרת בסיס והיא תירוץ למנוע מידע מהציבור שיש בו להוכיח מה שאנו מעריכים : שמפקדים לא קיימו ההוראות ורשלנותם הביאה לכמות האבידות. כדאי לקרוא...
 
על כוונת "הקשב" ליזום חקירה (צה"ל מונע ממצ"ח פתיחה בחקירה עד כה) : "נבקשך להימנע מכל מעשה אשר עשוי ...לעכב את הליכי הבדיקה...". דרישתנו לחקור ולחשוף המחדל..."מונעת הליכי הבדיקה"?...אתם הבנתם את זה? אנו דוחים הבקשה ופונים לכל חייל שברשותו מידע המגלה חשד לרשלנות לפנות אלינו על מנת ליזום חקירה ראוייה. מדוע בעצם צה"ל לא מאפשר למצ"ח לחקור וממה חוששים בצה"ל ? אולי מהשליח הדורש חקירה...ואולי מהתוצאה ?
צה"ל עיקל חשבון בנק למילואימניק בשל חוב כביכול של 262.13 ₪....    (7/6/2004)
ס', עולה חדש אשר עבר בצה"ל רק טירונות של 18 יום, גילה לפתע ביום בהיר אחד כי חשבון הבנק שלו עוקל לטובת צה"ל בשל חוב של...262.13 ש"ח . ללא אתראה, ללא הודעה מוקדמת. כל מאמציו לקבל פרטים ממת"ש על מה הוא חייב ובגין מה עוקל חשבונו לא צלחו. סיפור על חוב שמקורו... לא ידוע.
 
על פניו, מהפרטים אותם העביר לידינו, נראה כי צה"ל ידרש לפצותו בסכום גבוה הרבה יותר, כיוון שלא פעלו בצה"ל לביצוע העיקול על פי החוק . אנו החלטנו להביא לידיעת החיילים ובקצרה את המצב המשפטי. היה וזה קורה לכם...
סיפור על נורה חסרה ועל תגובה... שהחשיכה את המטרה..!   (2/6/2004)
הסיפור הבא מלמדנו כי נשיקה או סתם נורה הן סיבות טובות בצה"ל להדחה מקורסים. סיפור על שני צנחנים אשר הודחו מקורס הצניחה בבית הספר לצניחה של צה"ל ביום השני לקורס, כיוון שבלילה לקחו מהשירותים נורה והרכיבו אותה באוהל בו לנו, כיוון שבאוהל לא היתה תאורה.
 
השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא האם זוהי סיבה לכזו ענישה מחמירה  ואם כן, מי משלם בצה"ל על הפסד הכשרתם של שני לוחמים. אנו סבורים שחשיבה נאורה היתה מתרכזת במשימת ההכשרה ובמוטיבציה, ופחות בחדרי שירותים  ואותה נורה. כמובן שאנו נבקש מצה"ל לבדוק סיפור מעניין זה.
   << קודם   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  14  15   16   17   18   19   20   הבא >>