הדפסה
כרגע הארכיון מכיל 194 מקרים (עמוד 2 מתוך 20):

תגובת דו"צ להעדר טיפול רפואי לחיילים בחופשה..כמו זמינות הטיפול !   (27/5/2013)

לפני כמה שבועות פרסמנו כאן כי אין טיפול רפואי זמין לחיילים בחופשה בסופי שבוע אלא חלקי בלבד (לחץ לקישור למאמר http://www.hakshev.co.il/item.asp?type=1&NewsID=264)

פנינו לקרפ"ר באמצעות דובר צה"ל והבטחנו לפרסם התגובה במלואה :

התגובה מדברת בעד עצמה. לצה"ל אין שום מענה והפתרון שבעני קצין רפואה ראשי לפיו חיילים שירגישו ברע בביתם יפנו למפקדם או למרפאות בבסיסם – מוטב לא היה נאמר. ואם המענה נסמך על פי הפקודה הקיימת - מוטב כי תבוטל ותחתיה תקום חדשה ברוח ערכי צה"ל וחיל הרפואה.

אנו בדקנו הנושא בשני בסיסים אליהם ניסינו מזלנו בשבת סמוך לשעה 10:00 בבקר לקבל מזור לחולי. .התקשרו חיילים המשרתים בבסיסים הנ"ל . באחד מהם באילת, החובש חשב שאנו צוחקים כשחייל הגר בחיפה התקשר לבסיסו באילת לשאול הרופא – שלא היה בנמצא – איזו תרופה לקחת כשהוא מרגיש ברע...בחיפה.

הבסיס השני ברמת הגולן, שם העזרה היתה נהירה יותר...לא היה מענה במרפאה בכמה נסיונות .את המספרים השגנו מהחיילים.

אגב, בתשובת דו"צ  כלשונה מטה מציינים שיש לפנות לחדר מיון עם הפנייה אבל שכחו שהסוגייה המובאת לעיל נסבה כל כולה סביב העדר גורם שבודק ומפנה..טעות פעוטה שכזו...גם לא ידענו ( כפי שלמדנו מתשובת דו"צ) שהתיעצות טלפונית מרחוק היא חלופה לבדיקה וטיפול רפואיים , גם לא שמפקדים עברו הסמכה להחליט בעניני רפואה ובאשר לרופאים - לא זו בלבד שאין רופאים זמינים במרפאות רבות בצה"ל במשך ימים....לך עכשיו ותמצא אותם  בערב שישי או בשבת...

ומהי מרפאה איזורית? איפה? הרי צה"ל פירסם כי "ביקורופא" בא להחליף מרפאות אזוריות. מבולבלים? כך גם כל חיילי צה"ל והוריהם.

ובכן חיילים וחיילות יקרים והורים נכבדים – לפניכם תשובת צה"ל בסוגיית שלום חייליו לפניכם במלואה (לא נגענו) :


יום העצמאות 2013 - ישראל בת 65 !   (15/4/2013)

מזל טוב למדינת ישראל ביום חגה.

 

ערב החג מונה אוכלוסיית המדינה יותר מ־8 מיליון איש • 19.5 אלף עולים חדשים בחרו להגיע השנה לישראל ולקבוע כאן את ביתם.

 

יום ג' יום העצמאות יתקיים מטס חגיגי של חיל האויר אשר יחלוף בשמי המדינה (יחל בשעה 10:30 ויסתיים סמוך לשעה 13:00)

לרמטכ"ל, לחיילי וחיילות צה"ל באשר הם, לאנשי קהילית המודיעין , לאנשי המשטרה וכוחות הביטחון - לכם שלוחה ברכה מיוחדת : אנו נושאים תפילה כי היושב במרומים ישמור חייכם יכוון צעדיכם ויחזק ידכם


יום הזיכרון 2013 - מניין הנופלים הוא 23.085 . עוד 92 נופלים משנת 2012 !   (14/4/2013)

הערב יום א' 14.4.2013 , יחלו בשעה 20:00 עם הישמע צפירת דומיה בת דקה אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל כוחות הביטחון ופעולות האיבה.

ערב יום הזיכרון 2013 לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, עומד מספר הנופלים בעת מילוי תפקידם החל מהקמת המדינה על 23,085. 

 

מיום הזיכרון בשנה החולפת (2012) התווספו למניין 92 נופלי מערכות הביטחון : בכללם 37 חללי צה"ל, 12 חללי כוחות הביטחון (משטרה) וכן 43 נכי צה"ל שנפטרו והוכרו כחללים. מספר החללים שמקום קבורתם לא נודע מסתכם ב-555.

 

ביום ב' 15.04.2013 בשעה 11:00 תושמע צפירת דומייה בת 2 דקות ואז יחלו טקסי הזיכרון בבתי העלמין הצבאיים ברחבי המדינה וליד אנדרטאות הזיכרון.


זקוקים לטיפול רפואי משישי בשעה 14:00 ועד מוצ"ש ? אתם בבעייה !   (17/3/2013)

*תמונה - אתר חיל הרפואה.

 

אם היה ולא תרגישו טוב בסופ"ש....כדאי לדעת ש...אסור לחלות בערב שבת וביום השבת...

 

חיילים בחופשת סופ"ש אינם יכולים לקבל טיפול רפואי בימי שישי לאחר השעה 14:00 ועד לקראת צאת השבת ביום המחרת אלא בחדרי המיון של בתי החולים.

 

לזה קראו פעם : "מהפכה". לא עוד מרפאות קצין העיר אלא שירות רפואי מקיף יותר. על "היקפו" בסופ"ש הסוגייה שבפנינו.


חייל/ת ! זהירות: ביוב וזוהמה באיזור מגוריך - בעיית תברואה בבסיס בצפון!   (25/1/2013)
*צילום: מקלחת חיילות
 
בשבועות האחרונים התקבלו 3 פניות לאתר שתוכנן תלונות המצביעות על בעיית תברואה קשה בבסיס אי שם ברמת הגולן. הפונים, חיילים המשרתים בבסיס, צירפו גם תמונות מהן עולה כי מגורי חיילים וחיילות בסכנת זיהום והתפתחות מחלות ליושנים בהם, בשל עליית ביוב על גדותיו בצמוד לאותם מגורים והזיהום כבר כירסם במבנה הארעי ובמדרגות הכניסה אליו. ריח הצחנה אף גורם לבחילות בקרב החיילים. כן, צורפו תמונות על מצב מקלחות באותם מגורים, שאף בהן נראית פטרת ורטיבות בקירות , היכולים גם אלה להוות קרקע פורייה למחלות.
אגף השיקום מעכב טיפולי מרפא לנכי צה"ל לשנת 2013 !   (7/1/2013)
עד לכתיבת שורות אלו, ביום 07.01.2013 , לא העביר אגף השיקום את רשימת הזכאות לטיפולי מרפא לחברת "קל נופש"
 
המבצעת את הוצאת שוברי ההתחייבות לטיפולי מרפא לנכים.
 
מדובר באלפי נכי צה"ל אשר אי העברת השוברים מונעת תחילת טיפולים.
 
ב"קל נופש" האשימו את אגף השיקום ואילו במוקד אגף השיקום מפנים את הנכים אל חברת "קל נופש". נדגיש כי אין מענה מיחידת פניות הציבור באגף השיקום . כך נכים מבזבזים רב בשיחות טלפוניות ללא קבלת שום מענה.
 
יום הזיכרון 2012 - 126 נופלים נוספו למניין מיום הזיכרון בשנה שעברה !   (24/4/2012)

ערב יום הזיכרון 2012: מניין הנופלים בשנה האחרונה,  126 ישראלים  -  רובם אנשי זרועות הביטחון שנפלו בפעילות מבצעית או בעת שירותם נוספו לרשימת הנופלים משנה שעברה ועד יום 24.4.12 , ערב יום זיכרון זה.

 

שני הנופלים האחרונים מקרב חיילי צה"ל, אך לפני שבוע בדיוק – חייל שליבו נדם בעת אימונים בדרום והחיילת הילה בצלאלי אשר קריסת מערכת התאורה הביא למותה בעת שהשתתפה בחזרות לטכס בהר הרצל - טקס אשר אמור לפתוח את אירועי יום העצמאות מחר 25.4.12.

 

22,993 - זה המספר הכולל של הנופלים מאז שנת 1860. מספר זה כולל את נופלי הבריגדה היהודית, המחתרות, צה"ל, המשטרה, שב"כ, שב"ס, המוסד למודיעין ונפגעי פעולות האיבה.

 

 

הערב 24.4.12  בשעה 20:00 תישמע צפירה בת דקה ולאחריה יחל טקס האזכרה הממלכתי ברחבת הכותל.

 

מחר 25.4.12 תישמע צפירת דומייה בת 2 דקות בשעה 11:00 ואז יחלו הטכסים הממלכתיים בכל בתי העלמין הצבאיים וליד האנדרטאות לזכר הנופלים.

 

 

צוות אתר "הקשב" מרכין ראשו לזכר הנופלים ומאמץ אל ליבו את המשפחות השכולות. ליבנו איתם ועם העם בישראל.
 

צה"ל והרכבת: במקום הוספת רכבות – מניעת נסיעת חיילי צה"ל חינם ברכבת !   (20/1/2012)
האם משבר אמון כמותו לא ידענו בין צה"ל לחייליו בעקבות ההחלטה שלא לאפשר נסיעת חינם של חיילים ברכבת בימי ראשון בשבוע בין השעות 06:00-09:00 החל מבעוד יומיים, יום א' 22.1.2012 והעברת החיילים לאוטובוסים ? (פרטים במאמר) כך נראה לכאורה מפניות חיילים רבים והורים אלינו ואל אתרי חדשות והטוקבקים ברשת בסוגייה זו וכל הרשת כמרקחה. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4177966,00.html
 
צה"ל סופג אש מכוחותינו והפעם יש גם נפגעים.  
   חיילים בתחנת הרכבת, הבוקר. ביום ראשון הם ישתמשו באוטובוס (צילום: מוטי קמחי)
                                                                        *איור - אתר ynet (צילום:מוטי קמחי)
 
אדוני סגן הרמטכ"ל: האם בצה"ל חשבו על המסר שמשדר צעד זה לחיילים ?
 
החלטת רכבת ישראל המגובה ע"י משרדי האוצר,התחבורה,הביטחון וצה"ל, נתפשת ע"י הציבור בישראל,החיילים והוריהם כזלזול בחיילים, כפתרון שהקדימות לרווח כלכלי על פני דאגה לחיילים. טענות הרכבת כי בכך יהיה שיפור בהסעת החיילים אינן מדוייקות. 300 אוטובוסים כתוספת לפקקי יום א' אפילו בכביש 6 לא יקלו על החילים.
 
ההורים מתכוננים לצעדי מחאה וגם חיילי צה"ל לא שוקטים.
 
רכבת ישראל יוזמת המהלך, החליטה לפתור בעיית הצפיפות ברכבות דווקא בהדרת חיילי צה"ל מלהשתמש ברכבת בשעות הקריטיות בהן הם חוזרים מבתיהם חזרה לבסיסים בדרום ובצפון. רכבת ישראל משיקולים של רווח כספי ובמקום לנהוג כמו כל גוף תחבורתי במדינה נאורה, החליטה פשוטו כמשמעו לחסוך ברכישת קרונות ורכבות ובמקום זאת לפגוע בציבור הכי חלש כלכלית והכי חשוב (כך טעינו לחשוב) לכולנו במדינת ישראל ולהדירם מהרכבת.
 
זוהי רכבת ישראל שעיקר ה"רקורד" שלה בעיני הציבור מסתכם באיחורים, עומס, שביתות,תאונות ושריפת קרונות תוך נסיעה, החליטה לשבור שיא חדש – פגיעה באלה שהם בלב הקונצנזוס בישראל – באלה שכולנו מצפים שיתוגמלו ולהם תינתן עדיפות בכל. בזמנים בהם אחוזי המתגייסים בירידה, מספר המשתמטים על פי חוק עולה, הסכנות גוברות – אלו שעליהם נטל ביטחון המדינה ושכרם זעום - הם הפתרון לצפיפות ברכבות. אבל, אם ישלמו על הנסיעה – ראה זה פלא – יוכלו לנסוע גם אם יהיה צפוף.
 
ההחלטה אף תיפגע בטחון האישי של ציבור החיילים בנקודות ההיסעים החלופייות הפתוחות לעומת תחנות הרכבת המגודרות ומאובטחות ואלו תהפוכנה למטרות נוחות למפגעים.
 
לא ברור כלל איך רעיון בלתי סביר שכזה קרם עור וגידים ולפיו עדיפה הוצאת חיילי צה"ל מהרכבות כדי לפתור בעיית הצפיפות ברכבות במקום מה שהגיוני וברור לכל הדיוט כי כשצפוף דואגים לעוד קרונות ורכבות . למעלה משנה שקדה רכבת ישראל על פתרון זה במקום לרכוש עוד קרונות ורכבות וזאת כדי לחסוך בהוצאותיה. ואיך הצליחה הנהלת הרכבת להוביל למהלך זה להתגשמות רצונה את צה"ל ואת המשרדים האחרים ?
 
מתוך פניות חיילים שפנו אלינו ומקריאת הנאמר ברחבי הרשת ניתן ללמוד כי החיילים רואים בפיקוד הצבא כאחראי לפגיעה בהם.
סקר "הקשב" : 63% מהמשרתים אינם שבעי רצון משירותי אכ"א !   (11/1/2012)
על פי סקר שנערך כאן באתר בקרב 550 חיילים, 63% השיבו כי "אינם שבעי רצון כלל" מהשירותים הניתנים ע"י אגף כח האדם בצה"ל למשרתים במגוון השירותים עליהם אמון אכ"א כגון שלישות, מת"ש, ת"ש, רווחה, קידום, הכשרה, חופשות, טיפול בתלונות בנושא שירות, שיבוץ וכיוב'. (לסקר).
2012 והיא כבר לא ילדה – יום הולדת 64 לישראל !   (9/5/2011)

64 שנים לעצמאות מדינת ישראל .

 

צוות הקשב מאחל מזל טוב למדינת ישראל ביום חגה.

 

 לכל בית ישראל, לגולשינו – חג עצמאות שמח ושקט.

 
לרמטכ"ל, לחיילי וחיילות צה"ל באשר הם, לאנשי קהילית המודיעין , לאנשי המשטרה וכוחות הביטחון  -  לכם שלוחה ברכה מיוחדת :  אנו נושאים תפילה כי היושב במרומים ישמור חייכם יכוון צעדיכם ויחזק ידכם .

   << קודם   1  2  3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   הבא >>