הדפסה  שלח לחבר  עבור לתגובות  הוסף תגובה
צה"ל והרכבת: במקום הוספת רכבות – מניעת נסיעת חיילי צה"ל חינם ברכבת ! (20/1/2012)

האם משבר אמון כמותו לא ידענו בין צה"ל לחייליו בעקבות ההחלטה שלא לאפשר נסיעת חינם של חיילים ברכבת בימי ראשון בשבוע בין השעות 06:00-09:00 החל מבעוד יומיים, יום א' 22.1.2012 והעברת החיילים לאוטובוסים ? (פרטים במאמר) כך נראה לכאורה מפניות חיילים רבים והורים אלינו ואל אתרי חדשות והטוקבקים ברשת בסוגייה זו וכל הרשת כמרקחה. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4177966,00.html
 
צה"ל סופג אש מכוחותינו והפעם יש גם נפגעים.  
   חיילים בתחנת הרכבת, הבוקר. ביום ראשון הם ישתמשו באוטובוס (צילום: מוטי קמחי)
                                                                        *איור - אתר ynet (צילום:מוטי קמחי)
 
אדוני סגן הרמטכ"ל: האם בצה"ל חשבו על המסר שמשדר צעד זה לחיילים ?
 
החלטת רכבת ישראל המגובה ע"י משרדי האוצר,התחבורה,הביטחון וצה"ל, נתפשת ע"י הציבור בישראל,החיילים והוריהם כזלזול בחיילים, כפתרון שהקדימות לרווח כלכלי על פני דאגה לחיילים. טענות הרכבת כי בכך יהיה שיפור בהסעת החיילים אינן מדוייקות. 300 אוטובוסים כתוספת לפקקי יום א' אפילו בכביש 6 לא יקלו על החילים.
 
ההורים מתכוננים לצעדי מחאה וגם חיילי צה"ל לא שוקטים.
 
רכבת ישראל יוזמת המהלך, החליטה לפתור בעיית הצפיפות ברכבות דווקא בהדרת חיילי צה"ל מלהשתמש ברכבת בשעות הקריטיות בהן הם חוזרים מבתיהם חזרה לבסיסים בדרום ובצפון. רכבת ישראל משיקולים של רווח כספי ובמקום לנהוג כמו כל גוף תחבורתי במדינה נאורה, החליטה פשוטו כמשמעו לחסוך ברכישת קרונות ורכבות ובמקום זאת לפגוע בציבור הכי חלש כלכלית והכי חשוב (כך טעינו לחשוב) לכולנו במדינת ישראל ולהדירם מהרכבת.
 
זוהי רכבת ישראל שעיקר ה"רקורד" שלה בעיני הציבור מסתכם באיחורים, עומס, שביתות,תאונות ושריפת קרונות תוך נסיעה, החליטה לשבור שיא חדש – פגיעה באלה שהם בלב הקונצנזוס בישראל – באלה שכולנו מצפים שיתוגמלו ולהם תינתן עדיפות בכל. בזמנים בהם אחוזי המתגייסים בירידה, מספר המשתמטים על פי חוק עולה, הסכנות גוברות – אלו שעליהם נטל ביטחון המדינה ושכרם זעום - הם הפתרון לצפיפות ברכבות. אבל, אם ישלמו על הנסיעה – ראה זה פלא – יוכלו לנסוע גם אם יהיה צפוף.
 
ההחלטה אף תיפגע בטחון האישי של ציבור החיילים בנקודות ההיסעים החלופייות הפתוחות לעומת תחנות הרכבת המגודרות ומאובטחות ואלו תהפוכנה למטרות נוחות למפגעים.
 
לא ברור כלל איך רעיון בלתי סביר שכזה קרם עור וגידים ולפיו עדיפה הוצאת חיילי צה"ל מהרכבות כדי לפתור בעיית הצפיפות ברכבות במקום מה שהגיוני וברור לכל הדיוט כי כשצפוף דואגים לעוד קרונות ורכבות . למעלה משנה שקדה רכבת ישראל על פתרון זה במקום לרכוש עוד קרונות ורכבות וזאת כדי לחסוך בהוצאותיה. ואיך הצליחה הנהלת הרכבת להוביל למהלך זה להתגשמות רצונה את צה"ל ואת המשרדים האחרים ?
 
מתוך פניות חיילים שפנו אלינו ומקריאת הנאמר ברחבי הרשת ניתן ללמוד כי החיילים רואים בפיקוד הצבא כאחראי לפגיעה בהם.


על זמני ההגעה לבסיסים בנוהל החדש : -
 
חברי הנהלת הרכבת התראיינו ומסרו כי החיילים יסעו הרבה יותר בנוח ומהר בהסדר החדש. הם אפילו יסעו דרך כביש 6. הם אפילו מוכנים לתת כיבוד ובלבד שלא יחשוב מישהו לשנות ההחלטה שפוטרת אותם ממציאת פתרון ראוי. האמנם צודקים הם ?
 
תארו לעצמכם לפחות 300 אוטובוסים נוסעים בכבישים ביום ובשעות הכי עמוסים בשבוע. אפילו בכביש 6 למי שלא יודע יש פקקים רבים בשעות אלה. אז עוד 300 אוטובוסים העושים דרכם בפקקי בוקר יום א' של מדינת ישראל הם באמת יביאו את החיילים מוקדם יותר אל מחוז חפצם ? זאת להבדיל מהרכבת הנוסעת על פסים ישר וללא שום הפרעה תחבורתית ?
 
חייל המשרת בגבול עזה וגר סמוך לצפת שואל איך נראה סביר שיחזור לבסיס בשעה היעודה עד 11 בבקר כשעליו לנסוע בשלושה אוטובוסים ובהסעה במקום ברכבת לכיוון דרום ובעוד הסעה של צה"ל לבסיסו ?
 
חייל המשרת באילת כותב לנו: מתי אגיע מקרית מוצקין לבסיס כאשר עד להסדר זה נסעתי בערך 3 שעות ברכבת לבאר שבע ומשם בעוד אוטובוס ובצהריים כבר יכלתי להיות בבסיס."
 
חייל מנהריה: "אני משרת באילת. מיום א' השקמה בבית ב 04:00 בבקר ונסיעה בארבע (4) אוטובוסים במקום ברכבת עד ב"ש ומשם באוטובוס ישיר אחד עד אילת".
 
זאת ועוד – משרד הביטחון והאוצר משלמים לרכבת ישראל עבור הסעת החיילים ואילו ברכבת יוציאו החיילים מחוץ לתחנות אל האוטובוסים. למה אם כן לשלם לרכבת ?
 
האם באמת יגיעו מהר יותר או בזמן לבסיסים? תגידו אתם.
 
יש חיילים שהודיעו לנו ולאתרי חדשות אחרים שבכל מקרה לא יסעו ברכבת לפני 9:00 לבסיסם.
 
על נוחות ושאר הטענות :
 
נכון, מחזה של חיילים רבים יושבים על המדרגות ובמעבר ברכבת עד שדרכו זה על זה בוודאי לא נוח ולא רק למתבונן. אין מחלוקת על חובת הפתרון לצפיפות ברכבות . השאלה היא רק איך עושים זאת. והאם באמת עדיפה הרכבת על האוטובוס? אם בודקים היטב – רבים הסבורים שברכבת  נוח יותר. האם לשבת במושב של אוטובוס עם מחסניות ונשק צמוד יותר נוח? ומה מהיר יותר ?
 
האם לשבת על מושב ברכבת ובאוטובוס זה אותו דבר? לפחות ברכבות עמוסות היתה עדנה. מתחנות ת"א ודרומה תמיד היה מקום לחיילים לקום ולשחרר שרירים או להוציא משהו מהתרמיל לאכול ולעבור די בנוח במעברים. בראיית החיילים 45 דקות של עומס לנוסעים דרומה למשל - עדיין מותירים יותר משעתיים של נוחות.
 
ומה עם ביטחונם האישי של החיילים –
 
בדקנו. כעשרים אלף (20.000) חיילים עושים שימוש ברכבת בימי א' בבקר. עד עתה במקום ריכוז החיילים בשעות הבוקר של ימי א' עת חזרו לבסיסם, הם עשו זאת באמצעות הרכבת שתחנותיה מגודרות ומאובטחות במאבטחים ואמצעים לגילוי מתכות, שהיה באלה להבטיח ביטחון החיילים. מעתה, ההסעות מנקודות ההיסעים שנקבעו בשטח פתוח ליד תחנות הרכבת . מן הסתם מאות חיילים ויותר ימצאו בשעות אלה בכל נקודה כזו הפתוחה ולא מגודרת או מאובטחת ברמה של תחנת רכבת. מי בכל הבלאגן והלחץ יבחין במפגע חלילה שיתקרב למקום ריכוז החיילים ?
 
הדבר החשוב ביותר שלא מספרים לנו ברכבת ישראל... הן העובדות : העובדות הן אלו - כל ההסדר החדש בא לפטור את רכבת ישראל מלהוציא כסף על תוספת קרונות ורכבות. על הפיתרון האמיתי לבעיית הצפיפות הם לא מדברים. לא זו בלבד, אלא שאם אותם 20.000 החיילים ישלמו, הם יעלו לרכבת. בכסף גם בהסדר החדש ניתן לנסוע והצפיפות נסוגה מפאת הרווח.
 
ביקשנו גם תגובת צה"ל והרכבת  . להלן התגובות במלואן :
 
1. תגובת דובר רכבת ישראל : "פרטי מערך ההסעות מופיע באתר רכבת ישראל
http://www.rail.co.il/HE/DrivePlan/ScheduleAlerts/Pages/SoldiersShuttle.aspx
 
בנוסף, יחולקו לחיילים חוברות על פרטי מערך ההסעות וזמני האוטובוסים (מצ"ב), תפורסמנה מודעות בעיתונות ויושמעו ג'ינגלים ברדיו ( במחצית השנייה של השבוע).
 
2. רכבת ישראל והצבא פועלים לשיפור תנאי הנסיעה של החיילים, תוך כדי דאגה לשלומם ולביטחונם. כל מערך ההסעות לחיילים נעשה בשיתוף מלא עם צה"ל ובכלל זה גם אגף המבצעים, שאישר את סדרי האבטחה בנק' באיסוף."
 
תגובת דובר צה"ל :
 
"צה"ל ורכבת ישראל פתחו במהלך ראשון מסוגו, במסגרתו יופעל מערך היסעים ייחודי בעבור משרתי צה"ל, בימי ראשון בשעות הבוקר,כתחליף לשירותי הרכבת. המערך יפעל החל מיום ראשון , ה22 בינואר 2012.
 
המהלך יצא לפועל לנוכח הצפיפות בקרונות רכבת ישראל בפתח השבוע, ובעקבות ביקושי השיא החריגים לנסיעות ברכבת.מטרת המהלך הינה לשפר את המענה התחבורתי הציבורי למשרתי צה"ל, בהגעה מבתיהם לבסיסים, ולאפשר להם נסיעה נוחה, תוך הבטחת מקום ישיבה.
 
מערך ההיסעים יופעל בתחנות הרכבת הצפוניות לתחנת רכבת תל אביב ההגנה, לשני הכיוונים. המערך יופעל בימי ראשון בין השעות 6:00-9:00. בשעות שיא אלה, לא יתאפשר השימוש ברכבת בקווים הצפוניים, אלא רק באוטובוסים שיופעלו במסגרת המערך. בשאר שעות היום וביתר ימות השבוע תתאפשר נסיעה למשרתי צה"ל ברכבות, כפי שנהוג היום.
 
מערך ההיסעים החדש יכלול כ-300 אוטובוסים בקווים ישירים ובקווים מאספים, אשר יופעלו על ידי רכבת ישראל, וייסעו דרך כביש 6 ומנהרות הכרמל, על מנת לאפשר את קיצור משך הנסיעה.
 
השימוש ברכבת לאנשי המילואים ולמיועדים לשירות ביטחון (מלש"בים) לא ייפגע והם יוכלו להשתמש בשירותי הרכבת באופן רגיל.
 
במטרה לאכוף את המהלך, תתגבר רכבת ישראל בחודש הראשון את כמות הסדרנים בתחנות, וצה"ל יסייע בהצבת חוליות סיוע ופיקוח לצורך הסברה והכוונת המשרתים לתחנות ההסעה הסמוכות לתחנות הרכבת.
 
במהלך השבוע יחולקו למשרתים בצה"ל מיידעונים בתחנות הרכבת, ובהם פירוט מיקומי התחנות, דרכי ההסעה האלטרנטיביות, ולוחות הזמנים של האוטובוסים החלופיים.
 
אנו מקווים כי מהלך זה, ישפר את איכות השירות הניתן למשרתי צה"ל בדרכם לבסיסיהם.
 
לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכבת ישראל (במספר *5770)
 
"במסגרת ההסדר המדובר תמשיך להתבסס אבטחת החיילים בבקרים על מערך האבטחה של רכבת ישראל. נקודות הריכוז לחיילי צה"ל יישארו בתחנות הרכבת כבעבר."
 
לסיכום :
 
ההורים הזועמים יוצאים למאבק ומתכוונים להגיש עתירות לבג"צ ולפנות לחברי הכנסת לשנות את רוע הגזירה. חיילים זועמים ימשיכו להרגיש כ"ציבור דרג ב'" וימשיכו לשאול עצמם אם זה היחס המגיע להם ולאור נסיון זה, מי  דואג לחיילי צה"ל באמת וכמה חשוב השירות בצה"ל בעיני הציבור – בעיני כולנו ולא פחות - בעיני פיקוד הצבא.
 
ההורים ציינו בפניות כי עד עתה שלחו את ילדיהם לצבא בחשש אך ביראת כבוד על הזכות לשרת . לדבריהם הכבוד הזה של להיות חייל ולוחם בצה"ל נרמס. זה לא סתם שינוי. זו תוצאה בה חיילי צה"ל הופכים לאזרחי סוג ב' דווקא בתקופה שהם בהיותם בשירות הם הציבור החלש ביותר. הן מבחינת יכולת ההשפעה והן כלכלית. בהוצאתם מהרכבת יש אמירה. זה לא רק שינוי : "זה לומר להם: אתם לא חשובים מספיק ואינכם רווחיים לנו. ההערכה למשרתים בצה"ל בימינו מתורגמת לרווח כלכלי ושם היא מסתיימת. וככל שמדובר ברווח – אתם לא"
 
שאלה אחת נותרה באוויר : ואולי דווקא בשל דברי אותו הורה שיש בשינוי זה משום אמירה לחיילינו - יש באלה להשאיר אצל כולנו טעם רע . והטעם הרע מכל המהלך הזה לנו כאזרחי המדינה והורים לחיילים לא יפוג זמן רב. צה"ל וחייליו הם ה"פרה הקדושה" המהווה קונצנזוס בכל חלקי האוכלוסייה כמעט וכולם תמהי דעים שיש לצ'פר את המשרתים בכל דבר אפשרי. יש קונצנזוס בהערכה הרבה והאהבה שאנו נוהגים לעטוף את חיילינו מאז קום המדינה ובחשיבה שהם הנכס של כולנו המגן והנשק הסודי של מדינת ישראל. האם לא עוד?
 
ואולי עדיין לא מאוחר וממשלת ישראל תתערב ?
 
 
 
 
 

תגובות:
איפה הרמטכ"ל איפה
(גבעתי (נשלח מהאייפון שלי) 29/1/2012)
1.
החוצפה עוברת כל גבול. לא רק הרכבת אשמה. מי מכר אותנו.
(ניר 21/1/2012)
2.
הוסף תגובה