הדפסה  שלח לחבר  עבור לתגובות  הוסף תגובה
זקוקים לטיפול רפואי משישי בשעה 14:00 ועד מוצ"ש ? אתם בבעייה ! (17/3/2013)

*תמונה - אתר חיל הרפואה.

 

אם היה ולא תרגישו טוב בסופ"ש....כדאי לדעת ש...אסור לחלות בערב שבת וביום השבת...

 

חיילים בחופשת סופ"ש אינם יכולים לקבל טיפול רפואי בימי שישי לאחר השעה 14:00 ועד לקראת צאת השבת ביום המחרת אלא בחדרי המיון של בתי החולים.

 

לזה קראו פעם : "מהפכה". לא עוד מרפאות קצין העיר אלא שירות רפואי מקיף יותר. על "היקפו" בסופ"ש הסוגייה שבפנינו.על פי ההסכם בין חברת "ביקורופא" לצה"ל, אלו השעות שחברת "ביקורופא" יעניקו טיפול לחיילים. למעט בשעות הללו, אין גורם רפואי שיאבחן, יטפל או יפנה חיילים לטיפול בבית חולים. מי שהגיע למוקדי "ביקורופא" מחוץ לשעות האמורות נאלץ לחזור כלעומת שבא. המוקדים פתוחים לאזרחים בלבד. בחברת "ביקורופא" טוענים שזה ההסדר עם צה"ל.

 

ואולם, על אף שאין היכן לקבל טיפול רפואי ואין מי שיאבחן הבעייה הרפואית בשאר השעות בסופ"ש – אם פניתם מיוזמתכם (ובצדק כי אין אלטרנטיבה) לבית החולים שלא בחירום (תאונה בספורט,תאונת דרכים,פציעה,התקף לב וכיוב') – תיאלצו לשלם מכיסכם את אגרת המיון.

 

פניות הגיעו אלינו מחייל המשרת בבסיס בדרום, חיילת המשרתת ברמת הגולן וחיילת נוספת המשרתת במרכז כשהמשותף לכל אלה העובדה ששהו בחופשת סופ"ש בביתם ונזקקו לשירות רפואי אותו לא יכלו לקבל.

 

האלטרנטיבה להקפיד לא להרגיש ברע או לחלות על פי לו"ז "ביקורופא" לא נראית לנו.

 

על כן, הפנינו לקרפ"ר באמצעות דובר צה"ל שאלות בנושא. אנו ממתינים לתגובה אותה נפרסם כאן.

כיוון שזה ההסדר - והוא כזה גם מעיון באתר "ביקורופא" - אם לא יהיה בתגובת הקרפ"ר משום מתן פיתרון , לא יהיה מנוס מלהפנות הסוגייה לבחינת מבקר המדינה ולוועדת ביקורת המדינה לבקש התערבותם בהסכם הבלתי סביר למתן שירותי רפואה לחיילי צה"ל.


תגובות:
Posts like this breghtin up my day. Thanks for taking the time.
(Seston 28/5/2016)
1.
מה חשבו שם בצבא כשחסכו את השעות האלה<?שבריאות החיילים הפקר?
לא מובן לי

(דוד 24/3/2013)
2.
חוצפה . אין מי שיתן טיפול ואם כבר נכנסת למיון אתה משלם. מי צריך לשלם הצבא או החייל?
פעם שאלתי אפ אפשר להזמין הביתה רופא לחייל וביוררופא סירבו

(יוני 17/3/2013)
3.
הוסף תגובה