הדפסה
כרגע הארכיון מכיל 194 מקרים (עמוד 3 מתוך 20):

יום הזיכרון תשע"א -2011 . גם השנה נוספו חללים למספר הנספים    (8/5/2011)
הצפירה שתישמע למשך דקה הערב 08.05.2011 בשעה 20:00 תחל את אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל, מערכת הביטחון ופעולות האיבה.
 
האירוע המרכזי יערך ברחבת הכותל בסיום הצפירה ובאותה שעה יערכו ברחבי מדינת ישראל טקסי זיכרון.
 
מחר יום ב' 09.05.2011 תישמע צפירה בת 2 דקות בשעה 11:00 ובשעה זו יחלו הטקסים הממלכתיים בבתי העלמין ברחבי הארץ. הטקס המרכזי יערך בהר הרצל בנוכחות קברניטי המדינה.
 
גם השנה גדל מספר הנספים מקרב חיילי צה"ל, משטרת ישראל וכוחות הביטחון ומספרם עלה מן השנה שעברה. האירוע הבולט השנה בו מצאו מותם חללים נוספים הוא דווקא לא מידי אוייב זר אלא בידי הטבע .
 
עיקר מספר החללים השנה הם מקרב אנשי המשטרה ושירות בתי הסוהר שניספו בעת מילוי תפקידם בשריפה הנוראה ביערות הכרמל בעת שניסו להציל חיים של אחרים והם עצמם נשרפו בשריפה הנוראה.44 במספר ועמם 3 כבאים.
האם חיוב חיילים באכילת מצות מהווה פגיעה בזכויות חוקתיות ?    (18/4/2011)
יכולנו בקלות להתעלם משאלה זו שהגיעה אלינו באימייל מחייל האמור "לעשות חג הפסח" בבסיס ולפטור הפונה בתשובה שאלה הפקודות בצה"ל. שאלנו עצמנו האם באמת כה נורא הדבר לאכול מצות ולא חמץ שבוע ימים גם בבחינת מי שאינו שומר דת ומסורת. סברנו שלא יגרם שום עוול בשל כך, אך החלטנו "להרים את הכפפה" ולהתעמק משפטית בהיבט העקרוני בסוגייה.
 
אנו סבורים שאיסור זה שמשמעו איסור אכילת חמץ – בשים לב לניסוח החוק והפקודה נועדו למטרה אחת והיא למנוע מן הפרט אכילת חמץ ובאופן זה לכפות עליו מאכלים כשרים לפסח וכתוצאה, כפיית מינהג דתי על כלל הציבור בכלל ועל חיילי צה"ל בפרט.
מזל טוב ישראל - 62 שנות עצמאות למדינה !   (19/4/2010)
ביום הולדתה ה-62 למדינת ישראל, שלוחה למדינה, לגולשינו ולכלל בית ישראל , בירכת מזל טוב מאיתנו צוות "הקשב".
 
לראש המטה הכללי, לחיילי וחיילות צה"ל, לכלל כוחות הביטחון והמודיעין – אנו נושאים תפילה כי היושב במרומים ישמור חייכם יכוון צעדיכם ויחזק ידכם .
יום הזיכרון 2010 – שוב גדל מניין הנופלים מלפני שנה !   (18/4/2010)
22.682  – זהו מניין הנופלים במערכות הביטחון ערב השנה ה62 לעצמאות ישראל. מניין הנופלים נספר החל משנת 1860 והוא כולל  את נופלי הבריגדה היהודית, המחתרות, צה"ל, המשטרה, שב"כ, שב"ס, המוסד ונפגעי פעולות האיבה.
 
מאז יום הזיכרון בשנה שעברה נוספו השנה לרשימת הנופלים 111 חללים. האחרונים שנפלו הם רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי בהתקלות עם מחבלים סמוך למחסום כיסופים.
 
יום הזיכרון יחל הערב 18.4.2010 בשעה 20:00 בצפירת דומייה בת דקה . לאחריה יערכו עצרות במקומות ציבוריים וערבי שירה וזיכרון לנופלים ברחבי המדינה. העצרת המרכזית תתקיים בשעה זו ברחבת הכותל המערבי בירושלים.
 
מחר ביום הזיכרון תישמע בשעה 11:00 צפירה בת שתי דקות שתסמל את פתיחת טקסי יום הזיכרון ב44 בתי העלמין הצבאיים ברחבי הארץ ובאנדרטאות הלוחמים. הטקס המרכזי יתקיים בשעה זו בהר הרצל בירושלים.
 
צוות "הקשב" מרכין ראש לזכר הנופלים. ליבנו עם המשפחות השכולות.
אזהרה: אירגוני הטרור אוספים מידע ברשתות החברתיות !   (18/5/2009)
בהמשך לכתבה בחדשות ערוץ 2 הערב, הותר לפירסום : בידי השב"כ וזרועות הביטחון מידע לפיו אירגוני הטרור כדוגמאת חיזבאללה , החמאס ואחרים מנטרים את אתרי הרשתות החברתיות – facebook ודומיו לאיתור מידע מסווג וכן קיים חשש ממשי כי ינסו לפתות ישראלים להגיע לחו"ל ושם לבצע חטיפתם.
 
לא מן הנמנע כי גם מדינות אוייב כמו סוריה,איראן ואחרים, משתמשים בניטור המידע ברשת לאיסוף מידע. מדובר לא בחשד סתמי ולא באפשרות תיאורטית, אלא בחשש מבוסס.
 
באתרים החברתיים מצוי מידע רב ובעיקר מידע האסור לפירסום בשל מיגבלות ביטחון שדה. כך, מתברר כי חיילים מצטלמים במקומות רגישים במקום שירותם לצד אמצעי לחימה חלקם מסווגים באופן שניתן לזהות מקום וסוג האמצעי. זאת אף זאת, טייסים אשר זהותם חסוייה מצטלמים בתוך או ליד כלי טייס, או בחבורה כאשר לצד הצילומים פרטים מזהים אישיים ועוד דוגמאות.
 
אם לא די בכך, ניתן למצוא פרטיהם המלאים ולעיתים גם כתובת של החברים ברשת . אין ספק כי התמונות מועלות בתמימות לרשת לעיניים ידידודיות, אך בחוסר מחשבה תחילה ובניגוד להוראות ביטחון שדה לנזק האדיר האפשרי לביטחון המידע ואפשרות לסיכון אישי.
 
אנו מביאים בהמשך מספר עצות כיצד ניתן להישמר מחשיפת מידע סודי ואסור וכיצד להישמר מליפול ברשת (תרתי משמע) של אירגוני הטרור. אנו ממליצים כי תקפידו ברצינות הראוייה להישמע לעצות כך לא תעברו עבירה, לא תסתכנו ולא תסכנו ביטחונכם האישי שלכם ושל אחרים :
חוגגים 61 להקמת המדינה – מ- 1948 ליום העצמאות 2009 !   (28/4/2009)
מפקדים,מפקדות - חיילי וחיילות צבא ההגנה לישראל היקרים !
 

בפרוס עלינו שנת ה - 61 לעצמאות מדינת ישראל, שלוחה לכם ולשאר כוחות הביטחון במדינה חזק ואמץ. בזכותכם ובזכות הנופלים הגענו עד הלום. ברכה שלוחה מאיתנו לכל אזרחי ישראל.
 

כמדי שנה גם בשנת השישים ואחת לעצמאותנו, רצינו רק לומר לכם באשר אתם – ללא הבדל דרגה ותפקיד, לכולכם - ביבשה באויר ובים כי אנו מחבקים אתכם אל ליבנו ונושאים תפילה ליושב במרומים, למען ישמור חייכם, יכוון צעדיכם ויחזק את צבא ההגנה לישראל . ביום ההולדת ה-61 למדינה אנו שולחים לכם ברכה. לצה"ל, לראש המטה הכללי, למפקדיו, לוחמיו וחייליו ולכלל אנשי כוחות הביטחון.
יום הזיכרון התשס"ט - משנת 2008 : 133 שמות נוספו למניין הנופלים !    (27/4/2009)
מניין הנופלים מקרב אנשי כוחות הביטחון.
 
עד ליום 24.4.2009 מניין הנופלים מקרב אירגוני המחתרות, הבריגדות, צה"ל, השב"כ, המוסד, המשטרה והשב"ס הינו... 22,570 חללים..
 

מערב יום הזיכרון האחרון לפני שנה, נפלו 133 חללים ובכלל זה במבצע "עופרת יצוקה" למיגור הטרור ברצועת עזה.
 
מספר החללים כולל פצועים במהלך ועקב השירות ובכלל זה בתאונות אימונים וכן נכי צה"ל ומערכת הביטחון אשר נפטרו עקב נכותם עד ערב יום הזיכרון התשס"ט.
 
מניין המשפחות השכולות ערב יום הזיכרון תשס"ט הינו 18,305 – יתומים, אלמנות, הורים, אחים ואחיות שכולים.
חופשה משפחתית – האם חובה על מפקד לאשר ?   (28/2/2009)
מספר פניות קיבלנו לאחרונה בהן מלינים חיילים על כך שבנסיבות מוצדקות, לא אושרה להם חופשה משפחתית . הפניות אלינו נסבו לעניין החובה לאפשר החופשה.
 
אחת התלונות נסבה בכך שחייל לא הורשה לצאת לבקר את אימו אשר לקתה יום קודם בהתקף לב. אחרת, נסבה על חייל חד הורי אשר אימו פוטרה מהעבודה . במקרה אחר, דובר על אח שהגיע לארץ לביקור ממקום מגוריו בחו"ל והחייל ביקש לשהות איתו .
 
החופשה המשפחתית נועדה היא לאירועים מעין אלה ואחרים משפחתיים – השאלה המהותית בעניננו האם יש נסיבות בהן חייב המפקד לאשרה.
 
בצה"ל קיימת פקודה שכותרתה "חופשה משפחתית" ובה מתוארים המקרים בהם זכאי החייל לחופשה (את פרטיה נביא בהמשך). ואולם אין נוסחה אומר כי "מפקד חייב". יחד עם זאת, בכל המקרים בהם בכותרת רשום "החייל זכאי", הפרשנות היא כי יש לאפשר החופשה באותם מקרים . זו מאין זכות מוקנית לחייל. אנו סבורים – וזו רק דעתנו – כי רשימת המקרים בפקודה אינה "רשימה סגורה" מן הטעם שתמיד קיימת אפשרות חריגה עליה לא ניתנה הדעת המצריכה שחרור חייל לאירוע מסויים.
חסיון פרטים ותמונות של חיילים במבצע "עופרת יצוקה" !   (26/1/2009)
מבצע "עופרת יצוקה" הסתיים לפני זמן קצר. בעקבות המבצע החליטו גופים אינטרסנטים בישראל וכן גופים נוספים בחו"ל התומכים באירגון חמאס ובמאבק הפלסטינאי לנסות לפגוע בחיילים ובמפקדים שהשתתפו במבצע בעזה, באמצעות איסוף פרטיהם ותמונותיהם במטרה מוצהרת לבקש העמדתם לדין כביכול בשל פשעי מלחמה או למנוע מהם כניסה למדינות אחרות ו/או לבקש בטענות סרק מבתי המשפט במדינות שונות להוציא כנגד חיילי צה"ל צווי מעצר.
 
הננו מבקשים להקפיד שלא לפרסם ברשת האינטרנט במיוחד באתרים כמו פייסבוק או אלבומים ובכלל, תמונות מהמבצע או מההכנות ו/או כל תיעוד של הכוחות בטרם כניסה ללחימה בעזה וחזרה בהם נראים חיילי צה"ל ו/או מפקדים וכן לא לפרסם פרטי זיהוי של חיילי צה"ל בהקשר זה.
תמיכה בחיילי צה"ל הלוחמים בשעות אלה בעזה !   (4/1/2009)
עו"ד סמי איליה וצוות הקשב מחזקים ידי החיילים והמפקדים העושים בלחימה ביבשה בים ובאויר במבצע "עופרת יצוקה" למיגור מחבלי החמאס בעזה ושל יתר כוחות הביטחון הפועלים למען הגנה על תושבי דרום הארץ. אנו מאחלים ומתפללים להצלחתם ולשובם של החיילים בשלום. ליבנו עם חיילי צה"ל והמשפחות.
 
 
   << קודם   1   2  3  4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   הבא >>