הדפסה
כרגע הארכיון מכיל 54 מאמרים (עמוד 6 מתוך 6):

גילוי דעת: להעמיד לדין ולהדיח הטייסים שהצהירו על כוונה לסרב פקודה !   (29/9/2003)
סמי איליה, עו"ד
המכתב בחתימת 27 טייסי חיל האויר , בו הם מצהירים כי יסרבו פקודה לבצע פעילות כנגד מחבלים ב"שטחים", גרם לנזק אדיר למדינה. יש בדברים משום פגיעה ביחסי החוץ של ישראל ובבטחונה. אין מנוס מהעמדתם לדין וסילוקם משורות טייסי חיל האויר. להלן מכתב גלוי לרמטכ"ל:
האם יש הצדקה לתקופה הבלתי נמנית (תב"ן) ?   (19/9/2003)
מתוך "ביום של השחרור" - "במחנה" (19/9) מאת: יהונתן ורדי
כפי שהתבטא עו"ד סמי איליה בכתבה שפורסמה בעיתון "במחנה", הדעה היא כי התקופה הבלתי נמנית איננה מוצדקת לא רק מן הבחינה המוסרית, אלא בעיקר מטעמים משפטיים. במקום שבו חייל לא נפקד או ערק משירותו בצה"ל, תקופה זו יכולה להחשב לעונש כפול, וזאת מן הטעם שאין במסגרת המשפט המשווה במדינת ישראל דוגמא לכך שאדם, בנוסף לעונש המאסר, גם עושה שירות חינם לטובת המדינה.
כרוניקה של "חקירות" ידועות מראש...!    (10/6/2003)
הבעת דיעה: סמי איליה, עו"ד
כתבת תחקיר ב"ידיעות אחרונות" מיום 5.6.03 המפרטת מפי עדים כיצד צה"ל בדק מותם של חיילים ועד כמה רציני תחקיר הצבא, פותחת צוהר לאחת "הפרות היותר קדושות" בצה"ל שאיש לא מעז לגעת בה... "התחקיר". אור ליום 8.6.03, נהרגו 4 חיילים במחסום ארז. שוב, אסון צפוי, בנסיבות כמעט דומות לקודמו. מחדל רודף מחדל וצה"ל ממשיך "לחקור" את עצמו ומחדליו.
מקרה דניאל הילר ז"ל כמשל לחוסר האמון בחקירות הצבא.
מפקד ללא דין וללא דיין - ודוקטור גם   (6/5/2003)
מאת סמי איליה, עו"ד (פורסם בבטאון צה"ל "מערכות" גליון 388-אפריל 2003)
באחרונה נשמעות הצעות מגורמים שונים בצבא לקצץ את סמכויותיהם של הרופאים הצבאיים כך שמפקדים יוכלו להחליט בלעדית מתי לכבד את המלצות הרופאים ומתי להתעלם מהן. אף שכבר היום ניתן לקבוע בוודאות שהצעות כאלה מנוגדות ללשון החוק, יש - על מנת להסיר כל ספק - לעגן בחקיקה את עליונות החלטותיו של הרופא.
   << קודם   1   2   3   4   5  6