הדפסה  שלח לחבר  עבור לתגובות  הוסף תגובה
חיילי היחידות הלוחמות בצה"ל נגד צה"ל בפרשת חייל הנח"ל (30/4/2014)

תמונה: ‏פעילות בכל הארץ  
אמינות, יושר, מקצועיות, ליטיגציה וליווי אישי‏

עו"ד סמי איליה – משרד עורכי דין
דרך יפו 51 חיפה 3341211

טלפון: 077-2015482, פקס: 077-2015483


מכתבי לרמטכ"ל בעקבות פרשת חייל הנח"ל ששלטונות צה"ל האשימו בכיוון נשקו לעבר פלסטיני. הדבר בה בעקבות תגובת צה"ל שהעדירה בכלי התקשורת את האירוע ומסר העדר ההרתעה העולה מתגובת הצבא והתסיסה בקרב היחידות הלוחמות מאפשרות בה יקלע שוב חייל בודד לאירוע זהה. 


אל: ‏

ראש המטה הכללי בצה"ל    

רב אלוף בני גנץ

                    הנדון : פנייה דחופה לקבלת מענה – מעצר החייל דוד אדמוב


נכבדי,

לאתר "הקשב" (www.hakshev.co.il ) שבבעלותי הגיעו אימייל רבים זועמים של לוחמים , הורים וחיילים עורפיים בעקבות מה שנראה כאירוע צובר תאוצה בתקשורת – תגובת צה"ל לאירוע בו החייל לוחם בנח"ל כיוון נשק לכיוון נער פלסטינאי שהחזיק באגרופן בסביבה עויינת. להדגיש : תגובת צה"ל ולא המקרה.

באימיילים נכתב על התארגנות הורים ויחידות לוחמים שמתארגנות לתגובה חריפה ודרישת חיילים והורים הבטחות בכתב ממפקדים בכל פעילות.

עשרות פניות הגיעו גם לדף הפייסבוק של משרדי והגיעה אלי שיחה על כך שהורים מתארגנים לאפשרות לדאוג לייצוג החייל באמצעות עמותה בהיבט הציבורי.


במספר ידיעות ברשת יש זלזול בתגובת דובר צה"ל וזעם בכל התגובות ברשת על התנהלות צה"ל ולא החייל..לגופה של הפנייה כעת, אבקש להורות על שחרור החייל. הנזק שנגרם לצה"ל – לאור שיקול דעת מוטעה וללא חשיבה ארוכת טווח של מפקדים החל ממפקדיו של החייל ואלו שהחליטו להענישו בדין ו/או בהעברה מיחידתו והן של אלו שהגיבו בלשכת דו"צ - הוא בלתי ניתן לתפיסה כולל חוסר אמון בפיקוד הצבא של חיילי היחידות הלוחמות שהחלו מצטלמים בזה אחר זה עם כרזות לכל מערכות התקשורת ולהגיב בעצמם על תגובת דובר צה"ל.

יאמר כבר עתה: ככל שניתן לראות מהסרט שפורסם מסתמנת עבירה של רשלנות כנגד מפקדי הכוח אשר פעלו במקום בו היה החיילך אדמוב באופן שאיפשר ללא מפריע לפלסטינאים לאיים על החייל. אחד מהם החזיק באגרופן. תגובת החייל אינה בבחינת מחשבה פלילית. לפיכך גם אם נקט בתגובה חריגה כדי להיחלץ משם, אין בכך עבירה אלא טעות בשיקול הדעת.

בנסיבות אלו, כל תחקיר בשטח שלא יתן הסבר כיצד ננטש החייל לסיטואציה בה הוא נראה בסרט ומי אחראי, אפעל משפטית כנגד המפקדים ככל שינקטו צעדים כלשהם כנגד החייל. לא החייל יעמוד במרכז בחינת האירוע.

אבקש לקבל מענה והתייחסות מהר ככל שניתן. אני עומד לשוחח עם משפחת החייל וחבריו.

בכבוד רב,

סמי איליה, עו"ד

*קישור לדיווח על האירוע אתר וואלה :    http://news.walla.co.il/?w=/550/2742025&m=1                                                 http://si-law.co.il/                 https://www.facebook.com/si.law.co.il?ref=hl


תגובות:
דרושים עובדים לעבודה מהבית!
שכר גבוהה מאוד תלוי במשרה שתבחרו!
הזדמנות טובה לכל מי שבבית כרגע ולא עובד ! (מספר משרה - 516832383)
לפרטים נוספים הגיבו ושילחו לי הודעה בוואטספ 052-4313764 ❤️ ✅

(רז 25/10/2023)
1.
דרושים עובדים לעבודה מהבית!
שכר גבוהה מאוד תלוי במשרה שתבחרו!
הזדמנות טובה לכל מי שבבית כרגע ולא עובד ! (מספר משרה - 516832383)
לפרטים נוספים הגיבו ושילחו לי הודעה בוואטספ 052-4313764 ❤️ ✅

(רז 25/10/2023)
2.
Real brain power on disalpy. Thanks for that answer!
(Gaby 14/11/2015)
3.
הוסף תגובה