ניווט מהיר - בחר/י פורום:   זכויות חיילים ות"ש | הטיפול הרפואי בצה"ל | נושאים כללים | שיח מילואימניקים

פורום זכויות חיילים ות"ש - צפיה בהודעה

נשלחה על ידי:  ניר
נושא: חייל בריתוק
בתאריך: 28/1/2005  14:17

תוכן ההודעה:

שלום רב.
לפני חצי שנה, כשהייתי מרותק בבסיס הקודם שלי- רצו להקפיץ אותי לשמירה. התקשרתי למדור דמ"ש שנמצא בקריה, ושאלתי מה קורה עם חייל מרותק, ואיך אפשר לגעת בו.. מסתבר שלפי מדור דמ"ש וסעיף 5.0213 חייל שמרותק יכולים לתת לו שעתיים עבודה מעבר לעבודה הרגילה שלו ובימים שהוא צריך להיות בבית רק שעתיים ביום (סופ"ש*).
בבסיס הקודם קיבלו את זה. עברה חצי שנה מאז, ועברתי לבסיס של אותה היחידה (אב"כ). אבל בבסיס הזה חיכה לי רס"ר. מר יוסי אברהם- שכבר נקבל בעבר, אבל כנראה שזה לא ממש הזיז לו. כשקיבלתי לרצות עונש ריתוק של 20 יום, ביקשו ממני לקפוץ לשמירה בשבת. כי אחד הנגדים החברים של אדון יוסי ביקש ממנו לעשות לו טובה ו- "לסדר לו" אותי. בנוסף לכך- אני לא רשום בפק"ש וזה השבוע הראשון שלי בבסיס. בנוסף לכך זו לא פעם ראשונה שזה קורה- מסתבר שזו סוג של שיגרה בבסיס הזה. שהמרותקים צריכים להחליף אנשים בשמירה בכפייה "כי הם שם" ובלי שום קשר לתורנויות שלו. הוא יכול לשמור כמעט כל יום וזה אפילו לא ירד לו מהתורנות. בכל אופן ולעיקר- הגיע יום חמישי- ורצו להקפיץ אותי לשבת, בהתחלה בקטע של טובה- וכשלא רציתי איימו עלי ב- "סירוב פקודה". ניסיתי לתפוס את המדור כל החמישי, אבל לא ענו לי. רק ביום ראשון, הבנתי שהמספר השתנה. כבר עשיתי את השמירה ובדקתי אח"כ.. עכשיו אני רוצה בירור. בנוסף לכך- אדון יוסי אברהם לא הפסיק כאן. ובאמצע השבוע החליט שמהשעה 8:00 בבוקר ועד השעה 12:30 בצהריים אני יעשה "עבודות רס"ר", ומ- 12:30 בצהריים ועד 18:00 בערב אני "יעשה ש.ג". התקשרתי למדור דמ"ש שוב והם שאלו אותי מה התפקיד שלי- אמרתי להם שאני "עובד מחנה". הם אמרו לי שבתור עובד מחנה, אני יכול לעשות עבודות מחנה בין השעות 8:00 עד השעה 17:00. ובשעתיים הנוספות- כל עבודה אחרת שלא קשורה בתפקיד שלי. כמובן שזה לא הפריע לרס"ר שלנו. וכשהתקשרו אליו, הוא הנפיץ שבגלל שאני חדש ואין לי תפקיד מוגדר- אז הוא בעצם שם אותי בש.ג- ושעתיים מעבר לכך עבודה בבוקר של ניקיון שירותים. למרות שבנכס הלאומי תפקידי כן מוגדר והוא "עובד מחנה". ביקשתי ממנו ראיון. ובראיון ביקשתי שיגדיר לי תפקיד, הוא לא רצה. והוא ממשיך במגמה שאני צריך להיות "חייל זונה" שצריך לעשות כמה תפקידים. השאלה שלי- איך זה הולך עם הגדרת תפקיד? ומה אני עושה בקשר לזה?
תודה. ניר.

14:17 | 28/1/2005  חייל בריתוק - ניר     
21:15 | 29/1/2005    שלום ניר, - מנהל הפורום    
20:33 | 30/1/2005       תודה רבה - ניר    
02:20 | 31/1/2005          הלוואי והיה לנו כח האדם הדרוש! - מנהל הפורום