ניווט מהיר - בחר/י פורום:   שיח מילואימניקים | זכויות חיילים ות"ש | הטיפול הרפואי בצה"ל | נושאים כללים

פורום שיח מילואימניקים - צפיה בהודעה

נשלחה על ידי:  רגב
נושא: עריקות ממילואים
בתאריך: 17/6/2007  13:06

תוכן ההודעה:

לצוות האתר שלום.

הנני מוגדר ע"פ הצבא כעריק ממילואים מזה כבר 3 שנים.

הסיבות שהביאו אותי לעריקות הינן מגוונות וחלקן לא קשורות זו בזו.
אציין אותן כאן ולאחר מכן אפרט את שאלותיי.

1)קבלת הצו בתקופה שבה הייתי סטודנט . לא הייתי מודע לזכויותי ולא הגשתי ולת"ם. במקום זאת נפגשתי עם מפקדיי שטעו שאם היו מספיק חיילים אז הם ישחררו אותי .
לא סמכתי על-כך ולא התייצבתי במועד הגיוס.
לאחר שבוע התייצבתי ונשפטתי על אותה עבירה קיבלתי על-תנאי .ועוד באותו היום הכינה לי קצינת הקישור צו נוסף לעוד שבועיים מאותו מועד.בנוסף היא טענה שלו הייתי מגיע במועד למילואים הייתי משוחרר מהם מכיוון ששהגיעו מספר חיילים מספק ליחידה ולכן הייתי משוחרר.
קבלתי על-כך בפניה אך היא לא רצתה לשמוע והכינה לי את הצו לעוד שבועיים כאמור מאותו מועד. היא טענה שפקודות הצבא מאפשרות לה להכין צו במועד קצר כ"כ מכיוון שרק חזרתי מנפקדות והורשעתי בדין. זוהיא לשון הפקודה:חייל מילואים, שביצע נפקדות או עריקות והורשע בדין, יקבל ידנית מיד עם סיום שיפוטו/כליאתו ולכל המאוחר ביום המחרת, צו קריאה לשירות מילואים, באתראה של 14 יום לפחות ובו יקבע לו מועד חדש ליציאתו לשירות מילואים פעיל בהתאם לצרכי הצבא, עד להשלמת ימי השירות שהיה צריך לעשות אלמלא ביצע את הנפקדות/עריקות. צו כאמור אינו טעון קבלת אישור קריאה .
לכאורה משתמע מפקודה זו שהצו היה חוקי אולם הסעיף שאומר:עד להשלמת ימי השירות שהיה צריך לעשות אלמלא ביצע את העבירה.
יכול במידה מסויימת לשנות את הצ\תמונה מכיוון שאם אכן הייתי מתייצב מועד אז הייתי משוחרר מהשירות מכיוון שהייתי רשום בתור חייל מועדף לשחרור במידה ויגיעו מספר חיילים מסויים וזה מה שאכן קרה באותו מקרה.
שאלתי- האם טיעון זה מוצדק? והם יש טעם לפנות לנציב קבילות החיילים?
2)בשירותי הסדיר הייתי מאבטח מתקנים ושם הובטח לנו שלא נשרת יותר מ-3 ימים בשנה(מה שכאמור לא עמד במבחן המציאות)
האם טענה זו יכולה להוות עילה לביטול העריקות?
3)אני בעל פרופיל 45 עם סעיפי ליקוי נפשיים . האם פרופיל זה מאפשר בכלל קבלת צווי מילואים אבטשי"ם וכיוצ"ב?
ואם לא האם זה עושה את הצו וכך גם העריקות ללא חוקית .?
אשמח לתשובה!

13:06 | 17/6/2007  עריקות ממילואים - רגב     
14:20 | 17/6/2007    1. טיעון לא מוצדק כלל וכלל. - מישהו    
18:12 | 17/6/2007       ומהיכן כבודו יודע זאת? - רגב    
22:44 | 17/6/2007          עניתי לך כבר על הכל - מישהו    
10:15 | 18/6/2007             זו בדיוק הבעייה שהצבא חושב ומדבר כמו בתגובות שלך. - רגב    
10:55 | 18/6/2007                יש לך חתיכת חוצפה - מישהו    
13:42 | 18/6/2007                   גם אתה היית הופך לבן-אדם כזה לו היית ביחידה שלי - רגב    
14:20 | 18/6/2007                      אז תתכונן לזה שכל יום יכולים לעצור אותך - מישהו    
14:29 | 18/6/2007                         אז בינתיים תמשיך אתה לטחון במקומי עד שאעצר - רגב    
14:53 | 18/6/2007                            אין כזה דבר - מישהו    
18:33 | 17/6/2007       "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו" - רגב    
22:56 | 27/7/2007    תכין את עצמך לשהייה בכלא - קצין קישור