ניווט מהיר - בחר/י פורום:   הטיפול הרפואי בצה"ל | זכויות חיילים ות"ש | נושאים כללים | שיח מילואימניקים

פורום הטיפול הרפואי בצה"ל - צפיה בהודעה

נשלחה על ידי:  שי
נושא: חוסר התחשבות בבעיות אורטופדיות וקושי נשימתי-דחוף
בתאריך: 1/5/2005  14:35

תוכן ההודעה:

אני חייל בסדיר מזה חצי שנה בצבא, הפרופיל הרפואי שנקבע לי הוא 64 עשיתי טירונות 02 וקיבלתי כחלק מהפטורים שמגיעים לי במסגרת ההקלות לינה בחדר אסמטים,מזרון אורטופדי, פטור מריצות, פטור מהרמת משא של 7 ק"ג ופטור של 20/10. עברתי קורס של כחודש וחצי שגם שם התחשבו בבעיותי הבריאות שהקלו עליי רבות, בסיום הקורס נודע לי שאני מוצב בשטחים באיזור עם רמת סיכון גבוהה ולכן עליי לשאת אפוד קל ששוקל 7ק"ג בנוסף לנשק וכוננות של אפוד וקסדה שמשקלם אף הוא מגיע ל-8 ק"ג, כחלק מהפעילות באיזור עליי להוות חלק מהתרגילים של הבסיס שכוללות "הקפצות" בהם אני צריך לסחוב את כל הכוננות הכבדה ולעשות תרגילים שאיני מסוגל לבצעם מבחינה אורטופדית ונשמיתית שהחריפו את מצבי בחודשים האחרונים. המפקדים מתעלמים ממצבי הבריאותי ושולחים אותי למרפאה לעיתים דחופות אני סובל מכאבים מרובים והתנאים להם זכיתי בטירונות של מזרון מיוחד וחדר מיוחד אינם מסופקים בבסיס בו אני מוצב עקב חוסר, אני מופנה פעמים רבות לרופא היחידה קיבלתי הפניות רבות לרופא ריאות שנתן לי משאף חזק יותר שכלל לא עוזר לי שמעולם לא השתמשתי בו לפני הצבא, הופנתי גם לאורטופד שנתן לי פטור זמני מכוננות ומשמירות עד לתום הבדיקות, אני חושש לחיי במקום זה עקב אי יכולת לבצע את התפקיד באיזור סיכון זה ומאי תנאים מתאימים של שינה בלילה שמדרדרים את מצבי הבריאותי. שאלתי היא האם חוסר ההתחשבות בבעיה שקיימת ובתנאים שמגיעים לי מצד הצבא שאינם מתמלאים, דרשתי ממפקדי הצבה מחדש במקום אחר עקב פחד לבריאותי ומאי הסיפוק של מה שמגיע לי הדבר היחיד לו זכיתי מצידם הוא טרטורים למרפאה ולרופאים רבים שרק קובעים בעיות שכבר אובחנו אצלי עוד מהצו הראשון מה עליי לעשות למי עליי לפנות על מנת לצאת מהמקום הזה שהמרגע הראשון שהגיע אליו ובחודשים האחרונים רק מרע על מצבי הבריאותי והנפשי ושאינו זוכה לטיפול ראוי אצל המפקדים ולא אצל רופא היחידה שממלא אותי בתרופות שלא נטלתי לפני גיוסי לצבא.
אני יודע שמכתב זה ארוך אך הוא משקף את הרגשתי ומצבי הקשה שנוצר מאז הצבתי במקום זה בחברון, אנא עזרו לי למצוא פתרון לבעיה או הפנו אותי למקורות צבאיים שיוכלו לעזור לי בהקדם האפשרי.
בתודה רבה החייל שי!!!

14:35 | 1/5/2005  חוסר התחשבות בבעיות אורטופדיות וקושי נשימתי-דחוף - שי     
09:41 | 8/1/2005    תשובה - מנהל הפורום