כתובתו של עמוד זה באינטרנט:   http://www.hakshev.co.il/all_items.asp?type=1

כרגע הארכיון מכיל 194 מקרים (עמוד 1 מתוך 20).

הטיפול הרפואי בחיילים - מפקדים לא מכבדים המלצות והרופאים קולם נדם !   (4/6/2014)

בקרוב - טיפול שורש במתרחש בתחום הרפואה בצה"ל !

אנוכי יחד עם צוות משפטנים יוזמים מדיניות חדשה כלפי אלו שמעשיהם ו/או התרשלותם גורמים לנזק ולסיכון בריאותי לחיילי צה"ל עם סיום ההכנות והודעה לצה"ל - נתחיל ביישומה.

לאתר ("הקשב" - www.hakshev.co.il) לא מפסיקות לזרום תלונות על התנהלות רופאים או התעלמות מפקדים מחוו"ד רפואיות .

מצב בו מפקדים לא חוששים לקחת סיכון לבריאות וחיי חיילים ומנגד רופאים הרואים עצמם כ"חלק מהמרכת" למילוי הוראות המפקדים ושוכחים מהי משימתם ותחום אחריותם, יאלצו להתמודד עם הליכים מינהליים ומשפטיים .

בצה"ל לא השכילו להבין ולשדר את המסר כי למפקדים אסור להם להתערב בהמלצות רפואיות מחד ומאידך לרופאים הצבאיים אסור לשקול שיקולים פיקודיים במקום רפואיים. ואני מדגיש : התחשבות בצרכי הצבא כחלק מהשיקול כן - איזון בינהם כן - אך לעולם השיקול הרפואי לא יסוג מפני זה הפיקודי.

ואם בצה"ל לאורך השנים לא למדו דבר כי לא ננקטו עלידי פיקוד הצבא ואף לא ע"י הערכאות המשפטיות צעדים של ממש אלא במקרים נדירים, בעיקר עקב תוצאה קטלנית כמו מותו של חייל - וגם אז לא ראינו בכל מקרה העמדתם של האחראים לדין - בקרוב המצב ישתנה .

כ3000 פונים ביממה האחרונה לאתר "הקשב" ולדף המשרד - לעצור המחאה !   (21/5/2014)
.
הנה מעט מהדוגמאות חיילים קציני והורים -
- "כל הכבוד שהדאגה לחיילים לא העבירה אותכם על דעתכם ואתם יוצאים נגד תופעת הפירסום למרד בצבא"
- אני כאמא לחייל שוכנעתי שיש לנתק כל קשר עם כל המתנחלים בזכות הפירסום על נושא הפינוי. בני ביחידה קרבית וכל המחלקה שלו חושבת שיש להעביר את אלו שמציגים עצמם כלוחמים ברשת לשירות בקרייה שלא יפריעו לציבור כולו..."
- אמא של חייל שסייענו לו באמצעות "הקשב" : בזמן שאתה נלחמת כדי לעשות צדק לבני אחרים באינטרנט הורסים את המדינה על גב החיילים..."
- אני מ"פ בגדוד לוחם של חי"ר ונגאל מהשיטה לדרבן חיילים לוחמים למרוד בצבא. אם אמצא אחד כזה אעשה הכל להטיסו מהפלוגה..."
- "אני לוחם בגולני 8 חודשים בצה"ל ואני וחברים נפנה בשמחה גם את אלה הקוראים לעצמם קרביים שיסרבו פקודה חזרה אל האזרחות..."
- אב של חייל לוחם : מה לא עושים בשביל רייטינג. ככה זה המיעוט בעם שלא מצליח לשכנע אף אחד בהזיות שלו לארץ ישראל השלמה ולא מעניין אותו מעתיד המדינה מה הפלא שלא מטריד אותו להרוס הצבא. אז מצאו אלה כמה אתרים קיקיונים העובדים בשבילם והפכו אותם לשופר..."
- אמא של חייל : רק אצל היהודים בשביל סקופ מוכנים להחריב את הצבא מבפנים...
- לוחם מג"ב : אלה שמכים חיילים ומסכנים אותם יעשו הכל שלא ישאר זכר מהצבא או המשטרה כדי שימשיכו לדרדר את המצב..."
מחאת פינוי יהודים : זהירות !!   (21/5/2014)

הנושא עליו מסרבים לא חשוב אלא התופעה שיש בה משום המרדה. חיילים שלא יבצעו פקודה או יודיעו בפני רבים על כרך ישפטו בבית הדין בעבירת המרדה שעונשה הוא שנים רבות.

כמו שמתרחבת המחאה כבייכול לסירוב פקודה, כך מתרחבת רשימת עורכי הדין שלא ייצגו חיילים שיסרבו פקודה או יגרמו להמרדה.

בנוסף, צה"ל יהיה מוכן לפטר ולהעביר מתפקידם קצינים וחיילים שיסרבו פקודה..

גם ככה מחפשים בצה"ל רשימת קצינים בקבע שיש לפטר כתוצאה מהקיצוצים בצבא הקבע.

הערכה היא כי בפועל אף חייל לא יסרב בפומבי פקודה. כך גם הקצינים.

גם במשטרה נערכים לכך .

בשבועות הקרובים במשימה הנוספת שלא נרחיב כאן כל מי שיהפוך המחאה לאי ביצוע בשטח, יענש לדוגמא.

סרוב פקודה או קריאה למרד חוצה מחנות ורבים סבורים שבלי קשר לנושא המחאה, הדבר מסכן את צה"ל וביטחון המדינה.

חטיבת הנח"ל בין "דוד הנחלאוי" לקריאה לסירוב פינוי ישובים :   (16/5/2014)

שני החיילים המעורבים באירוע הקריאה לסירוב לפנות מאחזים יודחו מחטיבת הנחל יוחזרו למז"י וישובצו לתפקידים עורפיים ומינהלה וכן יועמדו לדין.

בה בעת שפרשת "דוד הנחלאוי" היא תקלה מבצעית של צה"ל - כך פרשת הסירוב לפנות ישובים ושימוש בפירסום - היא בעייה פרטית משמעתית של החיילים.

הציבור בישראל אני וגם בלשכת עורכי הדין - סבורים שאין להגן על חיילים אלה. הסיבה פשוטה : חייל שזכויותיו נפגעו או היה בסכנת חיים כתוצאה ממחדל או שנעשה לו עוול שונה בתכלית ענינו ממי שמסרב או קורא לסרב פקודה.

ההבדל הוא ברור . מי שמשרת בצה"ל יש להגן עליו כי הוא מגן על הציבור.

בלי להתבלבל ומבלי לחפש ריטינג אני תומך בהעמדת החיילים לדין וסילוקם משירות קרבי וזה מה שעומד לקרות.

מי שקורא לסירוב פקודה או סבור שכחייל הוא רשאי להחליט איזו פקודה לבצע - מקומו לא בצה"ל שכן הוא מסכן את שלום הציבור.

העובדה כי בכמה אתרים ובפייסבוק נתנו להם רוח גבית, התוצאה כאן ובכל מקרה דומה על פי צה"ל יהיה שאותה רוח גבית תישא את אותם חיילים לכלא ושיבוץ שאין בו פגיעה או חתירה תחת משימות הצבא.

יום הזיכרון 2014   (4/5/2014)

תמונה: ‏פעילות בכל הארץ  
אמינות, יושר, מקצועיות, ליטיגציה וליווי אישי‏ 


עו"ד סמי איליה – משרד עורכי דין
דרך יפו 51 חיפה 3341211

טלפון: 077-2015482, פקס: 077-2015483


ערב יום הזיכרון 2014 :

מניין הנופלים עד יום 02.05.14 הוא 23,169 . חיילים,חיילות,לוחמי מג"ב שוטרי משטרת ישראל אנשי שירות הביטחון, אנשי המוסד ומשרד החוץ (כולל לוחמי ארץ ישראל ולוחמי המחתרות)

מספר הנופלים בפעולות איבה הוא 2,495 .

בשנה האחרונה נוספו 57 נופלים. 50 נכי צה"ל נפטרו בשנה החולפת.

נכון לשנת 2014 מניין ההורים השכולים לחיילים הוא 9.931 , מספר יתומי צה"ל עד גיל 30 הוא 2,142.


בשמי, בשם משרדי, בני משפחתי וצוות אתר הקשב הפועל למען בטחון החיילים ואנשי כוחות הביטחון, מרכינים ראש לכבודם של הנופלים ומבקשים לחבק את המשפחות השכולות. ליבנו איתכם.

פרשת החייל דוד הנחלאוי – תפקוד כושל לפני והתנהלות כושלת אחרי האירוע.   (1/5/2014)

תמונה: ‏פעילות בכל הארץ  
אמינות, יושר, מקצועיות, ליטיגציה וליווי אישי‏

עו"ד סמי איליה – משרד עורכי דין
דרך יפו 51 חיפה 3341211

טלפון: 077-2015482, פקס: 077-2015483

מתוך דף הפייסבוק "גם אני עם דוד הנחלאווי"

באתר וואלה זועקת הכותרת מיום 30.4.14 : גם בחטיבת הנח"ל מודים קצינים : צה"ל איבד שליטה על מחאת הלוחמים בעקבות ההתנהלות עם חייל הנח"ל.

החייל לא בכלא שוהה נכון לכתיבת שורות אלה בביתו

לציין כי היו אלה קצינים בחטיבה שיכלו למנוע את הקירקס התקשורתי והבזיון לצה"ל ולכושר ההרתעה המשתקפים בסרטון אם רק דאגו לטפל באופן ראוי באירוע, אם מפקדי הכוח שפעל בחברון היו פועלים נכון. אנו לא מתייחסים לטענת צה"ל לגבי התנהגות החייל והענשתו כבייכול בעבירות אחרות. ענין לנו באירוע המצולם בחברון.

יותר מדי "דוידים" אנו רואים בתקופה האחרונה כאשר חיילים לא מקבלים גיבוי מהצבא וזאת כאשר תיפקוד כושל ברמת השטח או בעבודת המטה בצבא – מותירה חייל בודד בשטח עויין שצריך להתמודד לבדו בסיטואציות שונות והדבר מצטלם לו בעולם באופן שצה"ל לא רק מאבד מתדמיתו אלא מיכולת ההרתעה בכל אירוע כזה.

צה"ל לא לוקח אחריות למחדליו ומנסה להעביר כובד המשקל באירוע ל"ש"ג". מה שהיה הוא שיהיה.

אם ברמת השטח יש כשל – ויש כשל כאשר מפקדים ושאר הכוח אינם בסביבה בה פועל חייל בודד – או כדי למנוע מצב כזה – אז אם לא די בכך, דובר צה"ל מוציא לתקשורת תגובות בלתי הגיוניות ולא רק בפרשה הזו הגורמות נזק אדיר לצבא כפי שתראו בהמשך, בבחינת הוספת נדבח נוסף בפגיעה בתדמית הצבא.

חיילי היחידות הלוחמות בצה"ל נגד צה"ל בפרשת חייל הנח"ל   (30/4/2014)

תמונה: ‏פעילות בכל הארץ  
אמינות, יושר, מקצועיות, ליטיגציה וליווי אישי‏

עו"ד סמי איליה – משרד עורכי דין
דרך יפו 51 חיפה 3341211

טלפון: 077-2015482, פקס: 077-2015483


מכתבי לרמטכ"ל בעקבות פרשת חייל הנח"ל ששלטונות צה"ל האשימו בכיוון נשקו לעבר פלסטיני. הדבר בה בעקבות תגובת צה"ל שהעדירה בכלי התקשורת את האירוע ומסר העדר ההרתעה העולה מתגובת הצבא והתסיסה בקרב היחידות הלוחמות מאפשרות בה יקלע שוב חייל בודד לאירוע זהה. 


אל: ‏

ראש המטה הכללי בצה"ל    

רב אלוף בני גנץ

                    הנדון : פנייה דחופה לקבלת מענה – מעצר החייל דוד אדמוב


נכבדי,

לאתר "הקשב" (www.hakshev.co.il ) שבבעלותי הגיעו אימייל רבים זועמים של לוחמים , הורים וחיילים עורפיים בעקבות מה שנראה כאירוע צובר תאוצה בתקשורת – תגובת צה"ל לאירוע בו החייל לוחם בנח"ל כיוון נשק לכיוון נער פלסטינאי שהחזיק באגרופן בסביבה עויינת. להדגיש : תגובת צה"ל ולא המקרה.

באימיילים נכתב על התארגנות הורים ויחידות לוחמים שמתארגנות לתגובה חריפה ודרישת חיילים והורים הבטחות בכתב ממפקדים בכל פעילות.

עשרות פניות הגיעו גם לדף הפייסבוק של משרדי והגיעה אלי שיחה על כך שהורים מתארגנים לאפשרות לדאוג לייצוג החייל באמצעות עמותה בהיבט הציבורי.


במספר ידיעות ברשת יש זלזול בתגובת דובר צה"ל וזעם בכל התגובות ברשת על התנהלות צה"ל ולא החייל..

הזלזול בשכרם של חיילי החובה מחייב מעשה – בקרוב גם עתירה לבג"צ !   (1/11/2013)

הממשלה בישלה תקציב, נתנה לתלמידי ישיבות, שילמה על הסכמים קואליציוניים ולחיילי החובה בצה"ל - לא נותר. עצוב ומרגיז - במדינת ישראל המצוייה במצב בטחוני בעייתי חייל בסדיר נדרש להילחם גם באוייב וגם את מלחמת ההשרדות. הקונצנזוס שמאחד את כולנו - בסכנה.

הפירסום בימים אלה בכל אמצעי התקשורת לפיו האוצר אינו מתכוון לקיים הסכם השכר לחיילי הקבע וביטול הכוונה לעדכן את שכר חיילי החובה הקפיץ אותנו. ויותר מכל דבר, הפגיעה המתמשכת ברמת חייהם הכלכלית של חיילי הסדיר המהווים את חוד החנית ויסודות הכוח הצבאי.

 

על זה אסור להחריש. אנחנו כולנו – אזרחי המדינה ומקבלי ההחלטות – על כולנו האחריות לזלזול ברווחת חיילי החובה – הילדים של כולנו.

צוות אתר "הקשב" שוקל עתירה לבג"צ אם עד ינואר 2014 לא יחול שינוי בשכר חיילי החובה. הכלל פשוט: תלמיד ישיבה מקבל שכר חודשי בין 2500-3400 ₪. שכר חיילי צה"ל לא יפחת מזה וללוחמים  יוקצב שכר בקצה הגבוה של הסקאלה.

לא יהיה אדם בישראל שקיבל פטור ו/או השתמט משירות והמדינה תסייע לו מכספי הציבור בסכומים מעבר לשכר החייל בשירות.

גם אחרי ההחלטה מיום 31.10.13 להגדיל את תקציב הביטחון ב2.75 מליארד – שכר חיילי החובה לא אוזכר כלל.

הפירסום והפניות התכופות אלינו לאתר מדי שנה של חיילי סדיר המתקשים לתפקד בשל בעיות כלכליות , הביאה למודעות שלמרות שאין אנו יכולים להחליט בעניני האוצר, הרי זה יהיה משום חוסר מוסריות לשבת ולא לעשות דבר.

הציבור – כמו האחראים באוצר וחלק מקברניטי המדינה - כהו עיניהם וחושיהם מכדי להבין את חומרת הבעייה. את השלכות אי העלאת השכר לחיילי החובה בסדיר בראייה אסטרטגית .

זו אינה קלישאה - אחד הצעדים החמורים שיסכן בוודאות את רוח השירות בצה"ל עד כדי פגיעה בביטחון המדינה – היא החלטת האוצר להקפיא את שכר חיילי החובה.

במחזור הגיוס בחודש זה - נובמבר 2013 - ירידה של 9% במספר המתגייסים לשירות קרבי. אחת הסיבות היא תגמול . זה לא מדאיג איש?

יתרה מכך, אי העלאת שכר חיילי החובה יעלה הון לקופה הציבורית בדרכים עקיפות של טיפול רשויות צה"ל והרווחה בחיילים אלה. חיילי החובה (אלו שלא התחמקו משירות) מרוויחים שכר – אם אפשר לקרוא לזה שכר – שאין כמותו משפיל במדינות הנאורות. הריטואל לפיו המשתמטים משירות לא משנה מה הסיבה או המגזר והמקבלים תקציב מחייה מהמדינה גבוה משמעותית משל חייל בשירות, הוא בלתי סביר ברמה הציבורית והמשפטית כאחת.

חייל "גיובניק" מרוויח 352 ₪ ולוחם – רחמנא לצלן – 750 ₪. לא זה ולא זה יכולים לממן עצמם אפילו לדמי כיס חודשיים בתקופת שירותם. כל הנטל הכלכלי של שירות החובה נופל על המשפחות.

אגב, שכר החיילים נקבע לפני...27 שנים בדיוק. מאז נשאר השכר סטטי. דמיינו לרגע אם היה מדובר בשכר עובדי הנמלים או חברת החשמל או שכר של גוף חזק במשק מה היה קורה? שביתות והפגנות משתקים את כל המדינה. אבל כשמדובר בשכר חיילי הסדיר בחובה – איש לא קם, איש לא פונה למקבלי ההחלטות, קולות הציבור אינם נשמעים. הרי להם אין אירגון עובדים ונאסר לצאת להפגנה . דברי הרמטכ"ל נופלים על אזניים אטומות. על קברניטי המדינה, אין לדרישות ממש השפעה. רק בבחירות הם מחכים בדריכות לקולות החיילים.

צה"ל החל לצמצם את אוכלוסיית אנשי הקבע !   (25/10/2013)

מפניות שהגיעו אלינו לאתר מאנשי קבע, עולה כי הצבא סוגר ומאחד תקנים של אנשי קבע ואף מצמצם יחידות בשלב הזה יחידות ובסיסים עורפיים.

 

לפני חודשים אחדים פורסם בתקשורת כי במידה וצה"ל לא יקבל התקציב שביקש אלא יצומצם תקציבו הוא יאלץ לנקוט מסגרת של התיעלות תקציבית, והערכות דיברו על כך שצה"ל יפטר כמה אלפי אנשי קבע כתוצאה מצמצום תקציב הצבא לשנים 2014-2015 .

מאות חיילים חייבים לחברות הסלולר הוותיקות סכומים גדולים. מה עושים?   (2/7/2013)

חמש פניות הגיעו אלינו מחיילים אשר סיפרו כי הגיעו לחובות גדולים לחברות הסלולר הוותיקות בעיקר ל"פלאפון" וחלקם אף הוחל נגדם הליך משפטי.

על היקף התופעה למדנו דווקא מכתבה ב"YNET" (לחץ על קישור). החובות הן לשלושת החברות "פלאפון" "סלקום" פרטנר". נקרא להן "החברות הוותיקות").

מפליא, אך חלק נכבד מהחייבים הם במסלול תוכניות מוזלות שמוצעות ע"י מועדון הצרכנות לחיילים "יותר" באמצעות חברת "פלאפון".

בדקנו את שוק הסלולר והנה צרור עצות מאיתנו לגבי מסלולים וכיצד לא להיכנס לחובות וכן המלצה איזו חברה לא משתלמת, איפה רוכשים מכשירים מעולים וזולים  :

כל החברות מציעות "חבילות דקות הודעות שיחות לחו"ל " וגלישה (שימו לב מיום 07.7.13 חובה על כל חברה לציין במפורש מה פירוש "בלי הגבלה" ועליכם לבדוק בכמה דקות  שיחה, הודעות ושיחות לחו"ל מדובר)

אנו נתייחס בכל המאמר לחבילות "ללא הגבלה" הכוללות שיחות בארץ ובחו"ל,הודעות וגלישה) . לדוגמא : אורנג (פרטנר)  מציעה הדיל היקר ביותר והפחות משתלם למנוייה  - מחיר גבוה לחבילות unlimited (ללא הגבלה) כך למשל חבילה בה מוגבלת הגלישה לנפח של 1 גיגה בלבד - מחירה הוא 139ש"ח לשנה הראשונה ו155ש"ח לאחריה. עם נפח גלישה 3 גיגה  העלות היא 149-165 ₪. (עלות של למעלה מ60% לעומת החברות החדשות באותה חבילה) לחיילים בשנה הראשונה 119ש"ח אחרי שנה 135 ₪ שיחות לחו"ל לא כלול (לא משתלם לחיילים בודדים למשל) כולל 3 גיגה גלישה ואחרי זה תשלום 5 ₪ והאטת גלישה)   למדנו שהציבור לא נחה דעתו מכך שהחברת פרטנר מציעה ביוקר שירותים ללקוחותיה בחברת האם ובדלת האחורית היא מפעילה חברה סלולרית נוספת וירטואלית 012 כאילו היו לקוחותיה של זו האחרונה  בעלי יכולות נמוכות יותר. אנו כמובן לא ממליצים להתחבר ל 012  אלא לחברת אם כפי שתראו בהמשך.

אז איך להימנע מעלויות גבוהות בסלולר: - מסלולי שיחות הודעות ועוד :

1. אנו לא סומכים על החברות הוותיקות כי יש לנו נסיון מה"שטיקים" שהם נחלתן ווצריך להודות כי לא הורידו מחירים לכבודינו אלא כדי להתחרות בחדשות. החברות החדשות לעומת זה יעשו הכל כדי לקנות את ליבכם ולגייס לקוחות ולכן מומלץ לבצע ניוד מיידי מחברות "פלאפון" סלקום" "פרטנר" לחברות החדשות (בהמשך ראו כיצד ולאן). כך תשמרו על המספר בכל מקרה בחברה חדשה - אפילו ויש לכם חובות אצלם. אנו סבורים שאין להתחבר לשום מסלול שלהם גם אם הוא "ללא הגבלה". כפי שתראו בחברות הוותיקות המסלולים לא המשתלמים במיוחד וכן עלויות שיחות לחו"ל ומחו"ל יקרים יותר. כך גם שירותי ניווט,רינגטון, סים נוסף פלא-דו ועוד.יש לשים לב כי חלק מהמסלולים מסתיימים כעבור שנה ואז המחירים קופצים. וחוץ מזה יש לכולנו נסיון משנים עברו על חיובי יתר וטעויות .

2. מומלץ אם כן לא להתחבר לחברות הסלולר הוותיקות גם לא באמצעות מבצעי מועדון "יותר". ההצעות לא הכי אטרקטיביות ולפי הכתבה שצויינה מעלה, לחברת "פלאפון" כך נראה ניתנת עדיפות להציע מבצעים לחיילים לאו דווקא בשל כך שמציעה המחיר הנמוך ביותר.נכון, ממועדון "יותר" וגם מצה"ל פנו לחברות במטרה לסייע לחיילים החייבים לפתור את בעיית החוב אבל מי שחכם עושה סקר לפני ולא נכנס לצרה מלכתחילה. ומה עם המשך השימוש בעתיד ? את חוב העבר משלמים תוך חשיבה להמנע מחוב בשנית.

3. המלצתנו לנייד לחברות החדשות. לדעתנו לחברות הסלולר שאינן וירטואליות (יש חברות נוספות וירטואליות המציעות מסלולים שונים אך לא בדקנו כיוון שהתמקדנו בחברות אמיתיות כמו הוותיקות) בדיקתנו העלתה כי את נוחות השימוש והשליטה על שירותים, המסלולים המשתלמים ביותר, איכות שיחה ומחיר קבוע שאינו משתנה. את אלה תוכלו לקבל בחברות החדשות - חברת "גולן טלקום" וחברת "הוט מובייל" בקישורים הבאים:

 https://www.golantelecom.co.il/web/   גם עשו חיפוש בפייסבוק

https://www.hotmobile.co.il/programs/Pages/default.aspx?gclid=CNiUrZzMkLgCFQeW3godyDkA1g

 

4. משתיהן אנו סבורים שחברת "גולן טלקום" היא המועדפת . כיום  מקימהרשת סלולרית עצמאית מתקדמת שפועלת מעט יותר משנה ומקימה בימים אלה אנטנות ברחבי הארץ (עד סיום הקמת אנטנות משלה משתמשת זמנית באנטנות של סלקום והחברות האחרות כך שיש לכם קליטה מרמת הגולן עד הנגב ואילת ללא בעייה).  

החברה מציעה מחיר קבוע לחבילה של שיחות הודעות והודעות תמונה ללא הגבלה וכן גלישה במהירות של 3 גיגה . כל זה במחיר קבוע שאינו משתנה של 99 ₪ ללא מגבלת זמן . החברה מציעה בשנה הראשונה חודשיים חינם כך שבשנה הראשונה תשלמו רק 82.5 ₪ לחודש קבוע לא משנה כמה תשתמשו. יש גם חבילות זולות יותר.

החברה מציעה גם שיחות לחו"ל ל 55 מדינות כאשר בחלק מהמדינות השיחות למספרים נייחים הן חינם ללא עלות וכן תוכלו לקבל בשני יעדים בחו"ל שירות לפיו שיחה בין סלולרי שלכם בארץ וסלולרי בחו"ל המחיר הוא כמו שיחה מקומית (לחיילים בודדים למשל זה משתלם) וכן מציעה שיחות לארץ אם אתם בטיול בחו"ל במחירים זולים ללא תשלום חבילות כלשהן . לדוגמא מחלק ממדינות אירופה 0.35 אג' לדקה או מארה"ב 0.99 לדקה (הפירוט המלא באתר החברה). המחירים כוללים מע"מ. כמובן הגלישה היא ללא חיוב כלשהו אם עברתם 3G והמהירות מעט מופחתת, אך רוב המשתמשים הפרטיים (למעלה מ86%) לא עוברים חודשית נפח זה ממילא. הסלולר הרי אינו תחליף לרשת נייחת שיש לכל אחד במחשבים בביתו.

ומה עם צלצולים רינגטונים וניווט ?

בחנות PLAY באנדרויד אלפי  אפליקציות חינם ובינהן תמצאו עשרות ובהן צלצולים שונים ורינגטונים מוזיקה ועוד. - ללא תשלום כמובן לא על ההורדה ולא על השימוש. כך גם תוכנות ניווט חינם.

   1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   הבא >>